KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Market açılışında İzdiham yaşandı
Market açılışında İzdiham yaşandı
Güncel
03 Nisan 2010 Cumartesi 17:13
  • 1639
  • 2

Market açılışında İzdiham yaşandı

Kartepe’de hizmete açılan Çetinkaya Market’in açılışında, izdiham yaşandı, marketteki ürünler yerlere döküldü

Kartepe`de dün hizmete giren Çetinkaya Marketi`n açılış töreninde izdiham yaşandı. Ürünlerde herhangi bir kampanya ya da aşırı bir ucuzluk olmamasına rağmen insanlar bir anda markete akın etti. Özellikle sıvı yağların satıldığı reyonda büyük izdiham meydana geldi. Vatandaşlar tanesi 14 TL`den satılan sıvı yağlardan satın alabilmek için zaman zaman birbirleriyle tartıştı.

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ
Kartepe Uzunçiftlik Atakent Mahallesi Sapanca Yolu No: 4 adresinde hizmete açılan Sinan Çetinkaya`nın sahibi olduğu Çetinkaya Market`in açılış törenine, AKP Trabzon Milletvekili Asım Akyan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Uzunçiftlik eski Belediye Başkanı Yaşar Sönmez ve çok sayıda davetli katıldı.

GÖREVLİLER ENGELLEYEMEDİ
Günler öncesinden duyurulan açılış törenine vatandaşlar adeta akın etti. Açılış öncesi birçok özel firma ürünlerini davetlilere ücretsiz ikram etti. Ayrıca çocuklara balon ve şapka dağıtıldı. Zaman ilerledikçe ise market önünde uzun kuyruklar oluştu. Açılış kurdelesinin protokol üyelerince kesilmesinin ardından, vatandaşlar birbirlerini ezercesine markete akın etti. Görevliler engellemeye çalışsa da başarılı olamadı.

KAÇARCASINA AYRILDILAR
Marketteki yiyeceklere akın eden vatandaşlar markette adım atacak yer bırakmadı. Özellikle 5 kilogramlık yağların bulunduğu reyonda büyük bir kalabalık oluştu. Zaman zaman gergin tartışmaların yaşandığı reyondan yağ almayı başaranlar bu defa da kasada parasını öderken beklemek zorunda kaldı. Açılışa katılan protokol üyeleri de izdihamın ortasında kalmamak için kurdeleyi keser kesmez marketten ayrıldı.

KAFETERYA VE OYUN ALANI
İzdiham nedeniyle birçok ürün yerlere saçıldı, çay reyonu çöktü. Bütün bu çile ise 14 TL`den satışa sunulan 5 kilogramlık yağları kapmak için yaşandı. 750 metrekarelik alana sahip ve 35 personelin çalışacağı markette, 1 ay içerisinde kafeterya ve oyun alanı yapılacak. Evlere servis imkanı da sunan market, her gün 08.00- 23.00 saatleri arasında hizmet sunacak.
Sipariş vermek isteyenler için irtibat no: 371 60 91

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ