KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Marketçinin katiline müebbet hapis cezası
Marketçinin katiline müebbet hapis cezası
Güncel
25 Aralık 2012 Salı 14:15
  • 2831
  • 4

Marketçinin katiline müebbet hapis cezası

Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Small Marketin sahibini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 4 gençten biri müebbet hapis cezasına çarptırılırken, iki genç yağma suçundan hapis cezası aldı

Yahya Kaptan Mahallesi`nde bulunan Small Market`in sahibi Ali Rıza Bülbül, 11 Ocak 2010 tarihinde gece yarısı Yuvam Akarca Konutları`ndaki evinin önünde kafasına sıkılan tek kurşunla öldürülmüştü. Cinayet zanlıları oldukları iddiasıyla olaydan iki yıl sonra Aykut Akgün, Anıl Osmangil ile Muhammet Efe tutuklanırken, Y. K. da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesi`nde davanın görülmesine devam edildi. 

 
 
SANIKLARIN TAMAMI KATILDI 
Davaya tutuklu sanıklar Aykut Akgün, Anıl Osmangil ile Muhammet Efe, tutuksuz yargılanan sanık Y.K., avukatları Hüseyin Acurman, Nazmi Küçükosmanoğlu, Mehmet Gül, Ahmet Kurtuluş, öldürülen Ali Rıza Bülbül`ün babası Hasan Bülbül, ablası Naşide Kılıç ile avukatları Ersayın Işık ile sanıkların çok sayıda yakını katıldı. Öldürülen Ali Rıza Bülbül`ün ailesinin avukatı Ersayın Işık sanıkların hepsinin cezalandırılmasını istedi. 
 
 
ÜÇ SANIĞA CEZA VERİLDİ 
Son olarak ise tutuksuz sanık Y.K. da beraatini istediğini söyledi. Kısa bir aranın ardından mahkeme sanıklardan Y.K.`nın yağma suçundan beraatine, sanıklar Aykut Akgün, Anıl Osmangil ve Muhammet Efe`nin yağma suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına, sanık Muhammet Efe`nin ayrıca cinayet suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ