Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Böyle olur Romanlar’ın açılışı...
Böyle olur Romanlar’ın açılışı...
Güncel
05 Mayıs 2010 Çarşamba 17:47
  • 5258
  • 8

Böyle olur Romanlar’ın açılışı...

Dünyanın tüm ülkelerinde en eğlenceli insanlar olarak bilinen Romanlar, ilimizde derneklerini törenle açtı. Romanların olmazsa olmazı çiftetelli açılışta çalınca Nevzat Doğan yerinde oturamadı

Kocaeli Romanlar Derneği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gerçekleştirilen törenle açıldı. Tavşantepe Mahallesi Turan Güneş Caddesi No: 641 adresinde kurulan derneğin açılışı oldukça renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Derneğin kurucu başkan ve yönetim kurulul da belli olduğu derneğin açılış töreninde oyun havaları eksik olmadı. Roman düğünü gibi yapılan törende en çok dikkati çeken ise Nevzat Doğan`ın göbek atması oldu.

Açılıştan kareler için tıklayın...

KATILIM FAZLA
Etkinliğe; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş, Tavşantepe Mahalle Muhtarı Tekin Güner, TP İzmit İlçe Başkanı Faruk Bostan, Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyal, Kocaeli Roman Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Fehmi Acar, Selanik Muhacirları ve Eğitim Derneği Başkanı Engin Akbulut ve çok sayıda roman vatandaş katıldı.
 

SAKARYA`DAN ROMANLAR
Kireç Ocakları bölgesi olarak bilinen Tavşantepe altında oturan Romanlar örgütlenerek Kocaeli Romanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurdu. Başkan Bayram Denizci önderliğinde kurulan derneğin yönetiminde ise Tugay Tavcı, Tuğçe Tavcı, Ferit yener, Faruk Soydan ve Eyüp Gezgin, Faruk Bedir yer aldı. Trafiğe kapanan Turan Güneş Caddesi`ndeki törende ilk konuşan dernek Başkanı Bayram Denizci oldu.
 

ÖTEKİLEŞTİRMEYİN
Denizci “Bizler genel anlamda toplum olarak en çok geçim sıkıntısı çeken, iş imkanı, en kısıtlı eğitim seviyesi en düşük zümresi olmakla beraber Türk toplumunun kendi içinden gelen eşit haklara sahip olması gereken bir topluluğuz. Biz de herkes gibi dikkate alınmak istiyoruz. Ötekileştirilmiş ve başkalaştırılmış toplum olmaktan çıkmalıyız. Biz böyle olsun hiçbir zaman istemedik”dedi. Ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ise roman çocukların eğitimleri için okula gitmeleri için çağırıda bulundu.


OTURACAK YER BULAMADILAR

Başkan Doğan “Hepimiz aynıyız, ötekileştirme olmalılı. Çocuklarınızı lütfen okula gönderin. Onlar da okuyup, mühendis, doktor ve belediye başkanı olsun. Bu çocuklar hep limon mu satacak? Sizler için örnek çalışma yapacağız. TOKİ ile konuştuk, ayırımcılık asla olmayacak” diye konştu. Konuşmaların ardından açılış törenine geçildi. Derneği açılış kurdelasını İlyas Şeker, Dr. Nevzat Doğan, Zeki Aygün, Ruhi Çavdar ve Ferhan Şensoy birlikte kesti. Açılış sonrası dernek içini gezen başkanlarlar oturacak yer bulamadı.
 

AKP-CHP PAZARLIĞI
Bunun üzerine dernek başkanı Denizci bazı taleplerde bulunarak CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy`dan bilgisayar, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`dan da plazma TV istedi. Şensoy, “Doğan Başkan sıkılmazsa ben hepsini alırım” dedi. Başkan Doğan ise “Benim için bir sıkıntısı yok alın lütfen” diye karşılık verdi. Bunun üzerine dernek başkanı araya girdi. ‘Bilgisayarı CHP, plazmayı AKP alsın` şeklinde konuştu.
 

ŞENSOY TERKETTİ
Fakat CHP İl Başkanı dernekten hızla ayrılarak çıktı. Doğan ise liste yapılarak ihtiyaçların kendisine iletilmesini söyledi.Törenin sonlarına doğru Nevzat Doğan, dışarı çıkarak romanlarla birlikte çiftetelli oynadı. Oldukça renkli geçen oyunda başkan, davulcuya 20 TL taktim etti. Törende ayrıca Sakarya`dan gelen ‘Cancağızım` dans grubu oldukça ilgi çekici danslarıyla gösteri yaptı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ