KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Yıkıma gelen kamyon kaçtı Bostan, piknik yaptı
Yıkıma gelen kamyon kaçtı Bostan, piknik yaptı
Güncel
02 Nisan 2010 Cuma 09:35
  • 5581
  • 19

Yıkıma gelen kamyon kaçtı Bostan, piknik yaptı

TP İzmit İlçe Başkanı Faruk Bostan’ın marketinin olduğu binanın yıkımı sırasında marketteki eşyaları taşımaya gelen kamyonlar eksik belgeli çıkınca kaçtı, Bostan binanın önünde piknik yaptı

Türkiye Partisi İzmit İlçe Başkanlığı`na atandıktan sonra yaptığı çıkışlarla iktidar partisinin kimyasını bozan Faruk Bostan`ın işyerinin bulunduğu binanın yıkımı adeta komediye döndü. İzmit Belediyesi yıkım ekipleri sabah saatlerinde Gazanfer Bilge Bulvarı`na giderek, Faruk Botan`a ait Cefa Market`in ve Kale Gayrimenkul`in olduğu binayı zabıta ve çevik kuvvet ekiplerinin nezaretinde yıkmak istedi. İzmit Belediyesi İmar Müdürü Mehmet Öğretmen`in nezaretinde gerçekleştirilen yıkım öncesinde tartışmalar yaşandı. Mehmet Öğretmen dükkandaki malların tamamının çıkarılması gerektiğini söyleyince TP İzmit İlçe Başkanı Faruk Bostan ise marketteki hiçbir şeye dokunmayacağını belirterek, “Yıkacaksanız bu şekilde yıkın” cevabını verdi. Bunun üzerine tartışmalar şiddetlendi.
 

KASAYI NEVZAT BEY`E GÖTÜRÜN
Öğretmen`in “Bu şekilde yıkımı yapamam, eşyalarınızı alın” ısrarı üzerine orta yol bulundu. Bostan, marketin içerisinde bulunan malzemelerin tamamının teker teker sayılarak yedi emine kaldırılmasına ikna oldu. Bunun üzerine zabıta ekiplerine işyerinin anahtarını veren Bostan bu sırada eşyalarının taşınmasını izledi. Marketin kasasının kendisine verileceğinin söylenmesi üzerine Bostan, “Kasayı da istemiyorum, paraları alın Nevzat Bey`e götürün. Onun daha çok ihtiyacı vardır” dedi.
 

BELGELER EKSİK ÇIKTI
Faruk Bostan eşyaların yüklendiği araçların belgelerini görmek isteyince tam bir kriz çıktı. İzmit Belediyesi tarafından Eşmepınar adlı taşeron firmadan kiralanan 41 HZ 249 plakalı kamyonun K1 belgesinin olmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Bostan eşyaların taşınmasının durdurulmasını istedi. Kısa bir süre duran yükleme işlemi daha sonra tekrar başladı. Araç sürücüsü Hüseyin C. ve şirketin yetkilileri polisle adeta pazarlığa girdi. Belgelerin geleceğini söyleyen firma yetkililerine polis bir süre izin verdi. Ancak uzun bir süre belgeler gelmeyince eşya yüklü kamyon bağlandı ve para cezası kesildi. Eşyaların bozulmaması için bağlanan kamyon polis ekiplerinin nezaretinde yedi emin otoparkına kaldırıldı.
 

KAMYONLARDAN BİRİ KAÇTI
Kamyonun gittiğini gören Bostan ise adeta sinir krizleri geçirdi. Kamyonun önünde durarak hareket etmesini engelleyen Bostan istediği yapılmayınca durumu polise bildirdi. 155 Polis İmdat Hattı`nı arayan ve şikayette bulunan Bostan marketin önüne ekip isteyerek, çevik kuvvetin komiserinden, zabıtalardan ve polislerden şikayetçi olduğunu belirtti. Saraybahçe Karakolu`nun yetkili olduğu bölgede karakolda ekip olmadığını öğrenen Bostan, “Kocaeli Emniyeti`nin buraya gelecek bir polis ekibi bile yokmuş. Beni karakola çağırıyorlar bu kadar da olmaz” diyerek tepki gösterdi. Belediye yetkilileri ile uzun bir süre giden kamyon için tartışan Bostan diğer araçların da belgelerinin incelenmesinin ardından mallarının yüklenmesini istedi. Bu sırada aynı taşeron firmaya ait bir kamyon ise malzemeleri yüklemeden adeta kaçarcasına marketin önünden ayrıldı.
 

YIKIM KARARI 1994`TE ALINMIŞ
İki aracında belgelerinin eksik olduğu anlaşılınca marketin önüne daha büyük bir kamyon getirildi. Ancak onun da belgeleri eksik çıktı. Bunun üzerine markette bulunan eşyalar kartonlara konularak marketin önüne çıkarıldı. Bu sırada gazetecilere açıklama yapan Bostan, “Hangi kardeşimin şikayet ettiğini bana söylemiyorlar ama 1994 yılında bir şikayet olmuş. O yılda encümen kararıyla buraya yıkım kararı verilmiş. Bu karar doğrultusunda marketi yıkıyorlar. Kent Konut buraya yeni evler yapacak. Burada 200 ev kamulaştırılacak. Biz onlara dedik ki 10 gün bekleyin biz Kent Konut ile anlaşıp burayı onlara devredeceğiz ama buna rağmen beklemeden yıktılar. Onlar aslında burayı yıksalar ne olur ki onlar asıl Cumhuriyeti yıkıyorlar” diye konuştu. 
 

KURAN KURSUNA BAĞIŞLADI
Marketteki taşınma işleminin uzaması üzerine Boztan ve kendisine desteğe gelen TP İzmit İlçe Yönetim Kurulu üyeleri parketten çıkardıkları zeytin, peynir, ekmek ve kolayla bina önüne kurdukları sofrada yemek yedi. Uzun süre yaşanan tartışmaların ardından market ancak 14.00 sıralarında yıkılabildi. Bostan`ın marketinden çıkan tüm malzemeleri Kuran Kursları`na bağışlayacağını açıklayarak “Bu yapılan haksızlıklar sonrasında kendilerine dava açacağım” dedi.

Fotoğraflar için TIKLAYIN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ