KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Marmara’da kritik gün
Marmara’da kritik gün
Güncel
Aktan Uslu
04 Temmuz 2019 Perşembe 11:43
  • 1621
  • 0

Marmara’da kritik gün

Marmara Nakliyeciler Terminali’nde tahliyenin önüne iki kere, yürütmeyi durdurma kararı ile geçilmişti. 08 Temmuz Pazartesi günü görülecek oturumda bu kararın kaldırılması bekleniyor .

Gebze Belediyesi’ne ait Marmara Nakliyeciler Terminali’nde kaos haline gelen tahliyede çözüm için 08 Temmuz Pazartesi günü bekleniyor.

CHP GRUBU’NDAN SORU ÖNERGESİ

Gebze Belediye Meclisi’nin temmuz aylı olağan toplantısında CHP Grubu, kamyon garajına dair soru önergesini, hukuki sürecin zafiyete uğrayacağı uyarısı üzerine geri çekti. Gebze Belediye Başkanı ZinnurBüyükgöz, işletmeci firmanın tahliyeye dair iki defa yürütmeyi durdurma kararı aldığını, pazartesi günü görülecek oturumda ise bu kararın kaldırılacağını öngördüklerini söyledi.

08 TEMMUZ KRİTİK GÜN

Gebze Belediye Meclisi’nin temmuz ayı olağan toplantısının açılışında CHP, Marmara Nakliyeciler Terminali’ne dair soru önergesi verdi. Meclise başkanlık eden Gebze Belediye Başkanı ZinnurBüyükgöz sürece dair yaptığı bilgilendirmede tahliye kararına ve tebligatına karşın işletici firmanın mahkemeden iki defa yürütmeyi durdurma kararı aldırdığını belirtip 08 Temmuz Pazartesi günü görülecek oturumda bu kararın kaldırılması beklentisinde olduklarını kaydetti.

DURUŞMALARDAN SONRA

CHP Grubu tarafından verilen önergedeki soruları yanıtlamaları halinde konunun yargı sürecinde olmasından ötürü sekteye uğrayacağını anlattı. Büyükgöz’ün bu uyarısı üzerine CHP Grubu Sözcüsü Avukat Saide Arslan, Gebze’yi birlikte yönettiklerini belirtip, yargı sürecinin takvimine ilişkin bilgilendirme talep etti. Başkan Büyükgöz, CHP’li Arslan’ın bu talebine olumlu yanıt verdi. Büyükgöz sürecin tamamlanması ve tahliyenin gerçekleşmesinin ardından konuya dair detaylı bilgilendirmede bulunacaklarını söyledi. CHP Grubu, konuya dair soru önergesini geri çekti.

2013 YILINDA SÜRE DOLMUŞTU

Terminal yönetim kurulu başkanlığını Mehmet Akif Kaymak’ın yaptığı Marmara Nakliyeciler Terminali ve Akaryakıt Nakliye Turizm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından işletiliyordu ancak firmanın işletme süresi, 2013 yılının mayıs/haziran ayında sona ermişti. Adnan Köşker başkanlığındaki Gebze Belediyesi yönetimi bu süreçte sözleşme yenilemedi. Firma ise yargı yollarına başvurup süreci uzattı, terminali işletmeyi sürdürdü. Gebze Belediyesi eski Başkanı Adnan Köşker, 31 Mart yerel seçimlerine, ikinci dönem görev süresinin tamamlanmasına bir hafta 10 gün kadar bir süre kala işletme yönetimine tebligat gönderip yönetimin bulunduğu yeri boşaltmasını istemişti. 

DİĞER HABERLER

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

İlki Nisan ayında Gebze Ticaret Odasında rekor katılım ile gerçekleştiren eğitim programının ikincisi düzenlendi.TÜGEM Kocaeli( Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri) yönetimi ve Zingat Emlak Portalı tarafından organize edilen,Gayrimenkul Sektörüne yönelik olarak Hilmi Işıkören ve Belgin Benek tarafından verilen ‘’Emlakta Başarılı Olmanın 22 Yolu ‘’ başlıklı eğitime yoğun ilgi oldu.Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen eğitime rekor sayıda katılım gerçekleşti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ