KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
MART 2009 HABERLERİ
MART 2009 HABERLERİ
Güncel
30 Aralık 2009 Çarşamba 15:55
  • 611
  • 0

MART 2009 HABERLERİ

1 MART 2009
KÖRFEZ`DE PARK KAVGASI:
1 ÖLÜ, 2 YARALI
Körfez`de park yüzünden çıkan tartışma kavgaya  dönüştü, bir kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.
PERŞEMBE PAZARI
BUGÜN SAADET`İN
AKP ve CHP`nin ardından miting sırası bugün SP`de. Perşembe Pazarı alanında yapılacak mitinge kaç bin kişinin katılacağı merak konusu.
2 MART 2009
SAADET “FARK” ATTI
Saadet, AKP ve CHP kadar kalabalık toplayamadı, ama coşkularıyla hem iktidar, hem de muhalefet partisine fark attı.
 AKP`Lİ NEVZAT DOĞAN DA
MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
AKP`li Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun ardından İzmit Belediye Başkan adayı Nevzat Doğan da mal varlığını açıkladı.
3 MART 2009
EVDE BAKIM HİZMETLERİ STOP!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin 2006 yılında hayata geçirdiği ve birçok büyük önem verdiği “Evde Bakım Hizmetleri” projesi yapılan hatalar nedeniyle durdu.
17 YAŞINDAKİ GENÇ KIZ
ORTALIĞI KARIŞTIRDI!
Gölcük Saraylı Kız Yurdu`nda kalırken, yurttan kaçan 17 yaşındaki Sevgi M. bazı kişilerle  para ve yer temini karşılığında birlikte oldu. Daha sonra polise başvuran Sevgi. M. birlikte olduğu kişilerden  şikayetçi oldu. Genç kızın ifadesi doğrultusunda 7 kişi gözaltına alındı.
4 Mart 2009
TOKİ`DEN 706 KONUT
TOKİ depremden etkilenen, ancak kalıcı konutlardan hak sahibi olamayanlar için Arızlı`ya 706 konut daha inşa edecek
KARTEPE  AKP`DEN 43 İSTİFA
Köseköy`de oturan 43 kişi  AKP`den istifa ederek, yerel seçimlerde  CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Yaşar Sönmez`e destek kararı aldı.
EVDE BAKIM DURMAMIŞ
Büyükşehir Belediyesi, evde bakım hizmetlerinin  devam ettiğini açıkladı. Ancak bu hizmetleri kimin verdiği bilinmiyor.
5 MART 2009
BOL “GEYİKLİ” SEÇİM
29 Mart yerel seçimleri öncesinde özellikle İzmit Belediye Başkan adayları her fırsatta bir araya geliyor, bol bol geyik yaparken tatlı tatlı atışıyor. AKP, MHP, SP ve DP`nin İzmit başkan adayları ODTÜ Bilim Merkezi`nde buluştu.
6 MART 2009
ÖLÜM TEĞET GEÇMEDİ
Derinceli Şinasi Bozkurt, ekonomik  kriz nedeniyle 5 aydır işsizdi. Geçen Cuma iş başı yaptı, ancak aradan daha bir hafta geçmeden 1.5 tonluk sacın altında kalarak, yaşamını yitirdi.
CHP, ALEMDAR`LA İLGİLİ
 BELGEYİ AÇIKLADI
Derince İlçe Başkanı Atasoy Bilgin, AKP adayı Aziz Alemdar`ın ilaç alınımda  yolsuzluk yaptığına dair belgeyi açıkladı.
7MART 2009
MHP`YE BAHÇELİ MORALİ
AKP, CHP ve SP`nin ardından ilimizdeki ilk mitingini  yapan MHP`lilere Devlet Bahçeli morali. Yaklaşık 45 dakika partililere hitap eden Bahçeli, hem AKP`ye hem de CHP`ye yüklendi.
8 MART 2009
BELDELERDEN JANDARMA GİDİYOR,
POLİS GELİYOR
Uzunçiftlik, Uzuntarala, Eşem, Acısu, Maşukiye, Büyükderbent, Arslanby, Sarımeşe, Suadiye, Köseköy, Alikahya ve Yuvam Akarca`ya artık polis bakacak.
KÖRFEZİ`İN İKİ YAKASI BİRLEŞTİ
Körfez`in iki yakasını birleştiren 95 Evler Kvşağı`nın açılışı yağmur altında yapıldı. Açılışta en büyük alkışı Yunus Pehlivan aldı.
9 MART 2009
KARTEPE`YE AYAK BASTI PARASI
 Kartepe`ye çıkan vatandaşlardan otel yönetiminin 5 TL otopark parası alması, herkesi çileden çıkarmaya başladı bile.
DÜNYA`NIN EN UZUN MONORAY`I
 İLİMİZDE
Büyükşehir Belediyesi dünyanın en uzun raylı taşıt sistemi Monoray`la ilgili proje çalışmalarında sona yaklaşılıyor.
10 MART 2009
İŞTE İŞSİZLİK GERÇEĞİ
Büyükşehir Belediyesi  250 kişi alacağını duyurdu, binlerce kişi başvurdu. 250 kişiden biri olmak isteyen binlerce vatandaşın oluşturduğu uzun kuyruklar, işsizlik gerçeğini bir kez daha ortaya koydu.
TOKER`DEN ÜCRETSİZ
ÇAMAŞIR EVLERİ
CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fikret Toker, seçimi kazandığı takdirde kentin belli noktalarına çamaşırhaneler kuracak ve vatandaş buralardan ücretsiz yararlanacak.
ADLİYE ÖNÜNDE
İNTİHARA KALKIŞTI
Hac görevini yerine getirmek  isterken dolandırıldığını iddia eden Muhsin Kale, savcılığın dosyayı henüz işleme koymamasına sinirlendi ve Adliye önünde intihara kalkıştı.
11 MART 2009
8 YAŞINDAKİ İLAYDA
İHMAL KURBANI MI
Karamürselli Demir ailesinin dünyalar tatlısı kızları İlayda, fıtık ameliyatı olduktan  5 gün sonra yaşamını yitirdi. Acılı aile, Karamürsel devlet Hastanesi`nin ihmali olduğunu iddia ediyor.
VELİLER EYLEM YAPTI
Kocatepe İ.Ö.O. anasınıfı velileri, çocuklarının öğretmenlerinin yıl ortasında görevden alınmasını protesto etti.
12 MART 2009
SANDIK GÖEVLİLERİ
BÜYÜKŞEHİR`DEN
29 Mart yerel seçimlerinde il genelinde kurulacak 3 bin 147 sandıkta başkan ve memur olarak görev yapmak isteyen devlet memuru bulunmazsa, Büyükşehir personeli sandık görevlisi olacak.
DERİNCE SP`DEN ŞOK İSTİFA
SP Derince İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Tanıtma Başkanı Necati Özdemir zehir zemberek açıklamalar yaparak partisinden istifa etti.
13 MART 2009
GENÇ KADININ
ŞÜPHELİ  ÖLÜMÜ
32 yaşındaki Ayben Koparan annesi tarafından evde ölü bulundu. Alkolle birlikte ilaç alan genç kadının intihar mı ettiği yoksa yanlış ilaç kullanımı sonucu mu öldüğü bilinmiyor.
NEVZAT DOĞAN
KAZA YAPTI
AKP İzmit Belediye Başkan adayı Nevzat Doğan önceki akşam trafik kazası geçirdi. Kafasına dört dikiş atılan Doğan`ın sağlık durumu iyi.
14 MART 2009
NİHAT ERGÜN
SEÇİM SONUCUNU İLAN ETTİ
Büyükşehir`in “Hedef 12” toplantısında konuşan AKP Grup Başkan Vekili ve Kocaeli milletvekili Nihat Ergün`ün konuşması damgasını vurdu. Ergün ilçe ilçe alacakları oyları açıkladı. Ergün Kocaeli genelinde de 430 bin oy alacaklarını iddia etti.
HER ÖĞRENCİYE
BİLGİSAYAR
“Hedef 12 “ toplantısında projelerini açıklayan Karaosmanoğlu, her öğrenciye bilgisayar müjdesi verdi. 20 bin adet bilgisayar ilköğretim öğrencilerine dağıtılacak.
15 MART 2009
DSP`NİN ADAYI
ÖLDÜRÜLDÜ
DSP Derince  Belediye meclis üyesi adayı ve Kaçkar Pastanesi`nin sahibi İbrahim Yeğen silahla vurularak öldürüldü.
ERGÜN BOYUNUN
 ÖLÇÜSÜNÜ ALACAK
CHP Büyükşehir adayı Sefa Sirmen, SEKA`lılarla buluştu. Sirmen “430 bin oy alacağız” diyen Nihat Ergün`e meydan okudu. Sirmen Ergün`ün bu sözlerinin üzerine “Boyunuzun ölçüsünü alacaksınız” dedi.
16 MART 2009
CHP`YE YASAK,
AKP`YE SERBEST
CHP`nin seçim bürolarına astığı Türk bayrakları Atatürk rozetleri polis zoruyla indirilirken, AKP`ye kimse dokunmuyor.
CHP`LİLER KÖRFEZ`DE
2 BİN KİŞİ TOPLADI
CHP`liler Körfez`de gövde gösterisi yptı. İki bin kişinin katıldığı toplantıda Körfez adayı Salih Şirin iddialı konuştu.
17 MART 2009
NEDEN BU ACELE
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin diğer projeleri gibi D-100  üzerindeki üç üstgeçit de bitmeden açılıyor. Vatandaş merakla soruyor: “ Neden bu acele?”
EMEKLİLER İÇİN PROJE
CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fikret Toker, emeklilere yönelik projelerini açıkladı, “Emekliler için Sosyal Rehabilitsayuon Yaşam Projesi`ni devreye sokacağız”. dedi.
VERGİ DAİRESİ
BİR İLKE İMZA ATTI
Türkiye genelinde bir ilke imza atan Kocaeli Vergi Dairesi alışveriş merkezinde bir stant açarak, hizmeti vatandaşın ayağına götürdü.
18 MAT 2009
BU DA “OY KULLANMAK İSTİYORUM”
KUYRUĞU
T.C Kimlik numarası olmayan nüfus müdürlüğüne koştu. Nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası olmayanların bu seçimlerde oy kullanamayacağının açıklanmasının ardından nüfus müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu.
ÜST GEÇİTLER İÇİN
GÖRKEMLİ AÇILIŞ
Büyükşehir tarafından yaptırılan Mimar Sinan, Adnan Menderes ve Turgut Özal üst geçitleri dün görkemli bir törenle açıldı.
18 MART 2009
İŞTE O ARAZİ
 Son günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile CHP`nin Büyükşehir adayı Sefa Sirmen arasında  tartışmalara neden olan araziyi bulduk.
EN AZ 7 PUAN ÖNDEYİZ
SP Başiskele Belediye Başkan adayı Şaban Aktürkoğlu, “En az 7 puan öndeyiz” dedi.
PROPAGANDA YASAKLARI
BAŞLADI
Bugünden itibaren açılış ve temel atamalar yapılamayacak, açık ve kapalı alanda propaganda yapılamayacak.
20 MART 2009
VERGİ BORCU
HIRSIZLIK YAPTIRDI
Vergi borcunu ödeyemeyen baba-oğul, çareyi hırsızlık yapmakta buldu. İkilinin başvurduğu yöntem ise duyanları hayrete düşürdü.
EMEKLİ ÖĞRETMENİN KATİL ZANLISI
YAKALANDI
Hamza Coşar İHL`den emekli  öğretmen İsmail Özen`in katil zanlısı olarak yakalandı.
ADNAN METİN
DİSNEYLAND KURACAK
MHP`nin İzmit Belediye Başkan adayı Adnan  Metin Disneyland kuracak. Metin eğlence merkezini Akmeşe`ye kurmayı hedefliyor.
21 MART 2009
50 YILLIK ZİYAETTİN,
NASIL ZİYA OLDU
 İlimizin tanınmış iş adamlarından Ziyaettin Türkyılmaz, T.C kimlik numarası için nüfus kağıdını değiştirince adının da değiştirilmiş olduğunu öğrendi.
İKM`DE KONGER GÜN
İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma  Derneği`nin olağan kongresi bugün Otel Asya`da yapılacak. Mevcut başkan Murat Barış yeniden aday.
22 MART 2009
KÖRFEZ UÇUYOR
Sahasında Ankaraspor`u 3-1 yenen Kocaelispor ligde klama umutlarını iyice artırdı Sezon başında “küme düşer” denilen Kocaelispor adeta uçuşa geçti.
NEVRUZ COŞKUSU
Baharın  gelişini ve doğanın uyanışını simgeleyen Nevruz, her yıl olduğu gibi,  bu yıl da resmi makamlarca kutlandı. Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen kutlamalarda “nevruz” bilinci aşılandı.
23 MART 2009
İKİNCİ OLAN
EMEKLİYE AYRILSIN
Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu`ndan Sirmen`e teklif geldi. Karaosmanoğlu seçimlerden ikinci olarak çıkarsa emekli olacağını  ve aynı şeyi Sirmen`den de beklediğini belirtti.
CHP ROZETİNİ ÇIKARDI,
AKP`YE TRANSFER OLDU
CHP Dilovası İlçe Başkanı Sedat Çarıkçı, seçimlere bir hafta kala AKP`ye transfer oldu.
CHP GEBZE`Yİ SALLADI
CHP`nin Gebze Cumhuriyet Meydanı`nda yaptığı  ve Büyükşehir adayı Sefa Sirmen`in de katıldığı miting gövde gösterisinedsöndü.
24 MART2009
 TAYYİP BIRAKIRSA
BEN DE BIRAKIRIM
CHP Büyükşehir adayı Sefa Sirmen`den Karaosmanoğlu`na yanıt geldi. Sirmen iddiaya AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan`la gireceğini söyledi. Kocaeli`de seçimleri kaybettiğinizde Erdoğan siyaseti bırakırsa, ben de bırakırım.” dedi.
SEÇİM KURULU HAZIR
Bir milyondan fazla  vatandaşımız 29 Mart`ta sandık başına gidecek. İl Seçim Kurulu hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı, önlemleri aldı.
25 MART 2009
İKİ GÜNLÜK KADIN
KENDİNİ ASTI
 Körfez`de yaşayan Yılmaz Dağlı ile geçtiğimiz Pazar akşamı evlenen Handan Dağlı, banyoya girdi ve kendini çelik iple asmak istedi. Son anda kurtarılan genç kadının intihar girişimindeki sır perdesi aralanamadı.
 İSMAİL YILDIRIM`IN
AFİŞLRİNE SALDIRI
Karamürsel DP belediye Başkan adayı İsmail Yıldırım`ın seçim arabasındaki afiş ile yol kenarındaki bilbordlara çirkin bir saldırı düzenlendi.
26 MART 2009
 KOTO`DA SKANDAL
KOTO`nun kasasında bulunan 6.5 trilyonun üyelere kredi olarak verebilecekken, kararı içeren yazının saklandığı ortaya çıktı.
İZAYDAŞ`TA
 SÖZLEŞME İMZALANDI
İZAYDAŞ`da çalışan  285 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi dün imzalandı. İZAYDAŞ`ta en  düşük maaşa 205 TL zam geldi.
27 MART 2009
ÖMER AĞABEYİ
KAYBETTİK
Kocaeli,  sembol isimlerinden  birini daha kaybetti. Ömer Türkçakal tedavi gördüğü hastanede yaşama gözlerini yumarken, bir çınar daha devrildi.
KOCAELİ`DE CHP ÖNDE
PRSGMH anketine göre, CHP oyunu arttırdı. AKP`nin oy oranı yüzde 41.7`de kalırken, CHP`nin oy oranı yüzde 42.9 oldu.
28 MART 2009
DAMAT POLEMİĞİ
Karaosmanoğlu bir televizyon proğramında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin  en büyük ihalesini Baykal`ın damadı aldı.” derken, CHP`den jet yanıt geldi. “Baykal`ın damadı yok ki…”
GÜLE GÜLE ÖMER AĞABEY
İlimizinm sembol isimlerinden Kocaeli`nin “ Ömer ağabeyi” Ömer Türkçakal, son yolculuğuna uğurlandı.
29 MART 2009
İPİ KİM GÖĞÜSLEYECEK
Kocaeli`de bir milyondan fazla seçmen bugün sandık başına gidiyor. En çok merak edilen soru, “Büyükşehir`i kim alacak, Karaosmanoğlu mu, Sirmen mi”
YAHYA KAPTAN`DA
SİLAHLI SOYGUN
Ellerinde kuru sıkı tabancayla Yahya Kaptan`da oturan öğretmen bir  çiftin evine giren  hırsızlar, kıskıvrak yakalandı.
30 MART 2009
KARAOSMANOĞLU YENİDEN
AKP Kocaeli`de büyük bir seçim başarısına imza attı. Büyükşehir adayı Karaosmanoğlu koltuğunu korurken, AKP Karamürsel dışında tüm ilçeleri kazandı.
GÜCÜ YETMEDİ
Sefa Sirmen`in gücü, iktidar partisi AKP`ye yetmedi. Sirmen partisinin oylarını arttırsa da seçimi kazanamadı.
AKP YILDIRIM`I
DEVİREMEDİ
İktidar Partisi AKP, Karamürsel`de seçimi kazanabilmek için her yolu denedi, ancak DP`li İsmail Yıldırım`ı deviremedi.
İZMİT VE DERİNCE`DE
SEÇİMLER GİTTİ GELDİ
Tüm ilçelerde sonuçlar erkenden belli olurken, en son İzmit ve Derince kaldı. Sonunda her iki ilçeyi de AKP almayı başardı. İzmit`de Nevzat  Doğan, Derince`de Aziz Alemdar kazanırken, Kartepe`de Şükrü  Karabalık, Körfez`de Yunus Pehlivan, Gebze`de Adnan Köşker, Darıca`da Şükrü  Karabacak, Kandıra`da Cengiz Kan, Başiskele`de Hüseyin Ayaz, Gölcük`te Mehmet Ellibeş, Çayırova`da Ziyaettin Akbaş, ve Karamürsel`de de DP`den İsmail Yıldırım seçimleri kazandı.
31 MART 2009
CHP İTİRAZ EDİYOR
CHP`liler İzmit`deki seçim sonuçlarına itiraz ediyor.  Başkan adayı Fikret Toker “Şaibe var, iptal edilmeli” dedi.
SİRMEN MÜCADELEYE DEVAM
29 Mart seçimlerinde AKP`nin karşısında başarılı olamayan Sirmen, “Siyasetten uzaklaşmam mümkün değil, mücadeleye devam edeceğim” dedi.
KARAOSMANOĞLU:
HERKESE TEŞEKKÜR
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı`na seçilen Karaosmanoğlu, ilk mesajında sandık başına giden herkese teşekkür etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ