KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Mehmet Ali Paşa Tıp Merkezi yılbaşında kapanıyor
Mehmet Ali Paşa Tıp Merkezi yılbaşında kapanıyor
Güncel
11 Aralık 2011 Pazar 12:05
  • 5467
  • 10

Mehmet Ali Paşa Tıp Merkezi yılbaşında kapanıyor

18 yıldır hizmet veren Mehmet Ali Paşa Tıp Merkezi yılbaşında kapanıyor. Tıp merkezinde görevli 4 hekim ve 16 personel işsiz kalacak

İlimizin ilk ‘ayakta teşhis ve tedavi merkezi` olan, 1993 yılından bu yana faaliyet gösteren Mehmet Ali Paşa Tıp Merkezi, hükümetin “Sağlıkta Dönüşüm” programı çerçevesinde yaptığı yeni düzenlemelere ayak uyduramayınca kapanma kararı aldı. 18 yıl hizmet verdikten sonra kapısına kilit vurmaya hazırlanan tıp merkezinde 4 uzman hekimle birlikte 16 personel işsiz kalacak.
 

SİSTEMİN KURBANIYIZ
Mehmet Ali Paşa Tıp Merkezi`nin sahibi Dr. Fatih Çağlar, AKP Hükümeti`nin hayata geçirdiği “Sağlıkta Dönüşüm” programının kurbanı olduklarını söyledi. Çağlar, “Bina altlarında, kirada hizmet veren sağlık kuruluşlarının müstakil binalara taşınması şartı bizleri çok zor durumda bıraktı. Yeni yasaya göre özel sağlık kuruluşları müstakil alanlarda hizmet verecek, otoparkı ve diğer sosyal donatıları bulunacak. Ekonomik olarak bunun altında kalkamayacağımızı düşünerek tıp merkezini kapatma kararı aldık” dedi.
 

PERSONEL İŞSİZ KALDI  
1993 yılında ilk açıldığında tıp merkezinde hekim olarak çalıştığını, daha sonra burayı satın aldığını söyleyen Çağlar, “18 yıldır hizmet veriyorum. Muayene ettiğimiz hasta sayısı günlük 150- 200 arasında değişiyordu. Ne yazık ki son yıllarda sağlık alanında yapılan dönüşüm çalışmaları birçok olumsuzluklarla dolu. Tıp merkezinde 4 hekimle birlikte 16 personel görev yapıyordu. “Personelimin diğer sağlık kuruluşlarında çalışması için görüşmelerim devam ediyor” diye konuştu.
 

DİŞ HASTANESİNDE ÇALIŞACAK
Sahibi olduğu Mehmet Ali Paşa Tıp Merkezi`ni kapatan Fatih Çağlar, bundan böyle ortağı olduğu Ağız ve Diş Hastanesi`nde çalışacağını söyledi, “Diş hastanesine ortaklığım var. Eşim Sevil, diş hastanesinin müdürüdür. Ben de kendisinin yanında çalışacağım” dedi. Öte yandan Dr. Fatih Çağlar`ın, tıp merkezi ruhsatını Gebze`de faaliyet gösteren bir fizik tedavi merkezine sattığı iddia edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ