KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Mehmet Ali Paşa’ya satranç okulu
Mehmet Ali Paşa’ya satranç okulu
Güncel
24 Aralık 2012 Pazartesi 14:31
  • 1376
  • 0

Mehmet Ali Paşa’ya satranç okulu

Çocukları şimdiden daha donanımlı olarak yetiştirebilmek ve beyni daha etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak amacıyla İzmit Belediyesi tarafından Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ne bir satranç okulu açıldı
Satranç okulunun ilkini geçtiğimiz yıl Körfez Mahallesi`nde faaliyete geçiren İzmit Belediyesi, ikincisini ise Mehmet Ali Paşa Mahallesi`nde açtı. Çocukları şimdiden daha donanımlı olarak yetiştirebilmek ve  beyni daha etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak amacıyla faaliyete geçirilen satranç okulunun açılış törenine; belediye meclis üyesi Mahmut Öztürk, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Satranç İl yetkilileri, Mehmet Alipaşa Mahalle Muhtarı Mehmet Kanpara, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
BİLGİ YUVASI
Okulun açılışında açıklamalarda bulunan belediye yetkilileri, burasının sadece satranç okulu değil başka bilgilerin de paylaşılacağı bir yer yani bilgi yuvası olacağını belirterek satrancın çok önemli bir beyin sporu olduğuna vurgu yaptı. Yetkililer, beynin gelişmesi, disipline edilmesi, bir çok ihtimali bir arada değerlendirebilme yeteneğine kavuşması ve zor şartlarda dayanma gücü sağlanması gibi özelliğe sahip olmak için satranç sporununun mutlaka yapılması gerekliliğinin de altını çizdi.
 
DONANIMLI NESİLLER
Çocuklar için iyi beslenme ne ise satrancın da beyin için aynı önemde olduğunu da söyleyen yetkililer, çocukları şimdiden donanımlı olarak yetiştirebilmek adına okullarda ve İzmit`te satranç okullarını yaygınlaştırdıklarını aktardı. Kavaklar Caddesi üzerinde açılan 6 satranç masası ile 20 kişilik etüt merkezinin yer aldığı ayrıca Kavaklıspor`un da desteklediği satranç okulunda, öğrenciler ücretsiz yararlanabilecek ve belirli günlerde de satranç öğretmeni tarafından çocuklara satranç dersleri verilecek.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ