KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Mehmet Eryürek’i kırdık
Mehmet Eryürek’i kırdık
Güncel
24 Aralık 2011 Cumartesi 15:32
  • 2211
  • 8

Mehmet Eryürek’i kırdık

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’den çok samimi bir itiraf geldi. Aygün, kongre sürecinde adaylıkta ısrar eden yakın arkadaşı Derince ilçe başkanı Mehmet Eryürek’i kırdıklarını söyledi

AKP İl Başkanı olarak 3,5 yıl boyunca görev yapan ve 2009 yılında sergilediği performansla Büyükşehir Belediyesi dahil 13 belediyenin alınmasında büyük payı olan Zeki Aygün, başarısının mükafatını genel seçimlerde aldı. Başbakan Erdoğan tarafından ödüllendirilen  Aygün, milletvekilliği koltuğuna oturduktan sonra ilk kez Kocaeli basınıyla samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Aynı zamanda Sakarya il koordinatörü olan Aygün, seçimlerin hemen ardından girilen kongre süreci nedeniyle bölgesinde çok fazla bulunamıyor.

 

 

YENİ YURT YAPILIYOR
Zamanının büyük bölümünü Sakarya`da harcayan Aygün, dün Sekapark Otel`de basın mensuplarıyla kahvaltı yaptı. Kahvaltı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aygün, üniversite öğrencilerini sevindirecek bir haberi verdi. Aygün, “Kredi Yurtlar Kurumu, Arslanbey ve Gölcük`te 300`er kişilik yurt yapacak. Umuttepe Kampüsü`ndeki yurdun kapasitesi 500 kişi daha artırılacak. Öte yandan başlatmış olduğumuz Fatih Projesi, Bilişim Vadisi`ne yatırımcı çekmeyi de amaçlıyor” dedi.

 

 

REHABİLİTE EDİLMELİ
TBMM`de çevre komisyonu üyesi olan Aygün, iş adamı Necmettin Bitlis`in limanların kapasitesinin artırılacağı yönündeki açıklamalarına da yanıt verdi. Aygün, “Kocaeli`de 40`ın üzerinde liman var. Bu Kocaeli için yeterli. İş çevresi kapasitelerini artırmak için yeni limanlar isteyebilir. Ancak, mevcut limanlar modernize edilirse daha iyi olacak. Denizi doldurmaya karşıyız. Bu işadamının talihsiz bir açıklamasıdır. Derince Limanı örneğine bakacak olursak önce rehabilite edilecek sonra özelleştirme olacak” diye konuştu. 

 

 

SEDAŞ DOSYASI
Konu özelleştirmeden açılmışken SEDAŞ`a da değinen Aygün, elektrik mühendisi olduğu için konuyla bizzat ilgilendiğini söyleyerek, “SEDAŞ`la ilgili sıkıntıları bir dosya şeklinde hazırladık. İlçelerimizdeki sorunları biz bir tespit ettik. SEDAŞ`ın üst düzey yönetimiyle görüştük ve sorunların giderilmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. konun takipçisiyiz. SEDAŞ`ın teknik ve idari kadrosuyla sürekli irtibat halindeyim. Sıkıntılarla ilgili özellikle mail yoluyla gelen her türlü sorunu dosya haline getiriyorum.

 

 

MAİL YOLUYLA
İletişim@zekiaygun.com adresine gelen her sorunu değerlendiriyorum. SEDAŞ`la ilgili sıkıntılar olabilir ama bu süreçte önemli olan elektrik kesintilerinin olmaması. Arızalarda düşüş var. SEDAŞ skada sistemine geçiyor. Orta gerilimde bir sıkıntı olduğunda aramaya gerek kalmadan merkez direk müdahale edebilecek. Bu müdahale zaman içinde alçak gerilime de inecek” şeklinde konuştu. Daha sonra Kocaeli teşkilatlarıyla ilgisi soruları yanıtlayan Aygün, ilçe kongrelerinde yaşanan sorunları değerlendirdi.

 

 

DUYGUSAL BİRİYİM
Aygün, il başkanı Mahmut Civelek`in süreci genel merkezle paralel bir şekilde yürüttüğünü söyleyerek, özellikle Derince ilçesinde yaşanan çıkmaza değindi. Aygün, yakın arkadaşı olan ve ilçe başkan adaylığında ısrar eden mevcut başkan Mehmet Eryürek ile ilgili samimi açıklamalar yaptı. Aygün, şunları söyledi: “Ben duygusal bir insanım. İnsan bir tarafı yaparken öbür tarafı kırmamalı. Olaya insan merkezli bakarım. Şu süreçte sorun kişilerde değil, sistemin yürümesinde sıkıntılar var. Mehmet Eryürek`i kırdık. Bu sürece kim sebep oluyorsa ben de kendimi dahil ediyorum.

 

 

KÖTÜ İLİŞKİLER VAR
Kötü insan yok, kötü ilişkiler var. İnsan hatası yüzünden kırılıp dökülmeleri savunmam. Vefa, insan ve siyaset birbiriyle eşdeğerdir. Kimseyi kırmadan dökmeden iş yapmak daha doğru. Koordinatör olduğum Sakarya`da da sıkıntılar yaşanıyor. Ama il başkanlığından geldiğim için sorunları çözerken herkesle tek tek görüşüyorum. Hatta oradaki arkadaşlar da daha önce kimse onları bu kadar çok dinlemediği için şaşırıyor.” Son olarak gazetecilerin, “Derince`de Eryürek`i sadece sizin istediğiniz söyleniyor, doğru mu?” sorusunu Aygün`ün, “Siz gazeteciler yanlış bir şey bilmezsiniz” şeklinde yanıtlaması dikkat çekti.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ