KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Mehmetçik Vakfı temsilcilik açıyor
Mehmetçik Vakfı temsilcilik açıyor
Güncel
08 Ekim 2009 Perşembe 14:58
  • 711
  • 0

Mehmetçik Vakfı temsilcilik açıyor

Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü emekli tümgeneral Salih Güroğlu yılbaşından sonra Kocaeli'de Mehmetçik Vakfı’nın temsilciliğinin açılacağını söyledi

Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü emekli tümgeneral Salih Güroğlu ile vakfın İstanbul temsilcisi emekli tümgeneral Süha Tanyeli dün Kocaeli Valisi Gökhan Sözer'i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Güroğlu, ''Türkiye genelinde 4 temsilciliğimiz var. Kocaeli'de de yılbaşından itibaren temsilciliğimiz faaliyete geçecek. Böylelikle erbaş ve erlerimizden şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik destek sağlamak daha da kolaylaşacak'' dedi.
 

BAĞIŞ TOPLAMIYORUZ
Vakfın çalışmaları hakkında vali Sözer`e bilgi veren Salih Güroğlu, ''Kurumumuz hiçbir şekilde birilerinin ayağına gidip de bağış toplamaz. Biz sadece gelen bağışları kabul ederiz'' diye konuşarak bu konuda ne kadar hassas olduklarını dile getirdi. Vali Gökhan Sözer de ''Mehmetçik Vakfı çok önemli bir kurum. Kocaeli'de bu kurumun temsilciliğinin açılacak olması önemli bir gelişmedir'' diyerek hediye edilen Osmanlı`da Milletler ve Diplomasi kitabı için teşekkür etti. 
Onur ÇELİK

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ