KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Mehteran bölüğü İzmitliler’i çoşturdu
Mehteran bölüğü İzmitliler’i çoşturdu
Güncel
31 Aralık 2012 Pazartesi 12:14
  • 1109
  • 1

Mehteran bölüğü İzmitliler’i çoşturdu

SDKM’de sahnelenen mehteran bölüğünün muhteşem gösterisi, tüm İzmitler’in büyük beğenisini kazanarak, dakikalarca ayakta alkışlandı

İzmit Belediyesi Mehteran Bölüğü`nün yılın son gösterisi büyük ilgi gördü. Yahya Kaptan Mahallesi Süleyman Demir Kültür Merkezi (SDKM)`ndeki mehteran özel gösterisini İzmit Kaymakamı Sabit Kaya ile diğer protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş da izledi. Salonun tamamen dolduğu etkinlikte Muhammet Özkul`un yazdığı ve Ayhan Özkul`un yönettiği mehteran bölüğünün özel gösterisi yaklaşık 2 saat sürdü. Kanuni Sultan Süleyman`ın canlandırıldığı sahnelerin de yer aldığı etkinlikte 60 kişilik Mehteran Bölüğü`nün marşlarıyla salon adeta inledi. 

 
SALONLAR DAR GELİYOR
Tüm katılımcılar tarafından uzun süre ayakta alkışlanan mehteran bölüğünü kutlayan protokol üyeleri, “Bizlere unutamayacağımız bir  gösteri yaptınız. Çaldığınız her marş bize ayrı bir çoşku verdi. Tarihimizi adeta yeniden yaşadık. Mehteran bölüğünün gösterisi salonlara dar geliyor. 2013 yılında daha geniş yerlerde gösterilerle halkımızın karşısında olmanızı temenni ediyoruz” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ