KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Memur TİS’te kararlı
Memur TİS’te kararlı
Güncel
26 Kasım 2009 Perşembe 18:11
  • 968
  • 2

Memur TİS’te kararlı

Türkiye genelinde hayatı durduran 1 günlük uyarı grevinin ardından görüşlerine başvurduğumuz sendikacılar, toplu iş sözleşmesi talepleri kabul edilmezse daha sert eylemler gerçekleştireceklerini söyledi

KESK ile Türkiye Kamu-Sen`in birlikte organize ettiği 1 günlük uyarı grevinin ardından sendika başkanları eylemi değerlendirdi. İlimizde kamu çalışanlarının eyleme gösterdiği ilgiden memnun olan sendikacılar yapılanın bir uyarı grevi olduğuna dikkat çekerlerse eğer talepleri dikkate alınmazsa ‘devamı gelecek` yorumunda bulundu. KESK Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve SES Kocaeli Şube Başkanı Hüseyin Gülseven, Kamu-Sen İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan ve Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal, grev hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.
 

KIŞI BAHARA ÇEVİRECEĞİZ

KESK Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü SES Şube Başkanı Hüseyin Gülseven:
 “Yapılan grev harikaydı. Son yılların yapılan en iyi eylemiydi. Herkes işini gücünü bıraktı alanlara geldi. Siyasi iktidarın yaptığı rahatsız edici ve tehditkar açıklamaları kamu çalışanlarının ve destekçilerinin hayatı 1 günlük durdurmasını engelleyemedi. Taleplerimize kulak vermezlerse eylemlerimiz daha sert olur. Biz kışı bahara çevireceğiz.”
 

EYLEMİMİZ MAKSADINA ULAŞTI

Kamu-Sen İl Temsilcisi, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Süleyman Pekin: “Eylemimiz maksadına ulaştı. Katılım yüksekti, alanlar doldu. Uyarı grevimiz coşkulu geçti. İki konfederasyonun peş peşe grev yürüyüşü yapmasıyla bütünlük oluştu. Katılmayan kamu çalışanları arkadaşlarımız bize grevin ardından ulaştı. ‘Eylemin bu kadar coşkulu geçeceğini bilsek bizde katılırdık` dediler. Başbakan`ın yarattığı tehdit açıklamaları, katılıma etki yapmadı. Eğer taleplerimiz dikkate alınmazsa eylemlerimiz daha farklı, daha dikkat çekici devam edecek. Fakat ben bu grevin ardından bir sonuç çıkacağına inanıyorum.”

OKULLARIN YÜZDE 85`İ BOŞTU

Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan:“Dünkü eylemde Kocaeli`deki kamu alanlarının yüzde 85`inde hayat durdu. Ezici bir çoğunluk oluştu. Velilerimize çağrı yaptık. Okullara öğrencilerini göndermediler. Okullarımızın da yine aynı şekilde yüzde 85`i boştu. Veliler, öğrenciler ve öğretmenler hep beraber yürüdük. ‘Bu işyerinde grev var` pankartlarımız okullara asıldı. Bundan sonra da toplu görüşme masası değil, toplu sözleşme masası olacaktır. Eğer bu uyarımızı dikkate almazlar ise uyarı grevi ile sınırlı kalınmaz.”

MEMURA YAKIŞIR BİR EYLEMDİ

Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal: “Çok güzel bir grevdi. Anlatmak istediğimizi anlattık. Devlet memurlarına yakışır şekilde eylemimizi yaptık. Kamu-Sen`e bağlı bütün iş kollarımız hep beraber birlikteydi. Eğer hükümet bu grevi dikkate almazsa, eylemlerimiz devam edecek. Duyarlı olsunlar.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ