KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Meşe palamudu ektiler
Meşe palamudu ektiler
Güncel
04 Aralık 2012 Salı 12:21
  • 917
  • 0

Meşe palamudu ektiler

Erozyonla Mücadele Haftası etkinlikleri kapsamında İgsaş Yavru TEMA Takımı meşe palamudu ekti
Her yıl kasım ayında kutlanan Erozyonla Mücadele Haftası etkinlikleri kapsamında bu yıl farklı bir program gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İhsaniye Meslek Yüksek Okulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü TEMA gönüllüsü öğrenciler, ‘Toplumsal Duyarlılık` projesi çerçevesinde İgsaş Yavru TEMA Takımı ile birlikte meşe palamudu ekti.
 
EROZYONLA MÜCADELE
Üniversiteli TEMA gönüllüsü öğrenciler ve İgsaş Yavru TEMA Takımı, geçtiğimiz günlerde Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü`nün fidanlığında Park ve Bahçeler Müdürü Şahin Yılmaz ve peyzaj uzmanı Ayşegül Soydaş rehberliğinde daha önce toplanan meşe palamutlarını ekti. Ekim öncesinde Ayşegül Soydaş, öğrencilere meşe ağacının özelliği ve erozyonla mücadeledeki etkisi hakkında bilgiler verdi. 
 
FİDANLIĞI GEZDİLER
Fidan ekimi sonrasında park ve bahçeler müdürlüğüne ait fidanlığı gezen öğrenciler, fidanlıktaki uygulamalar hakkında bilgi aldı.
Park ve bahçeler müdürü Yılmaz ve Soydaş, İgsaş Yavru TEMA danışman öğretmeni ve TEMA Vakfı Körfez İlçe Gönüllü Sorumlu Yardımcısı İsmail Lüleci`ye düzenlenen etkinlikten dolayı teşekkür ederek bundan sonra da öğrencilerle çalışmalar yapmak istediklerini ifade ettiler.
 
KONTROL EDECEKLER
KOÜ öğrencisi TEMA gönüllüleri Gizem Döner, Yonca Bayıroğlu, Ayşe Selek ve Nurcan Döndü; etkinlikten keyif aldıklarını dile getirerek yavru TEMA`lar ile buluşarak tohumları kontrole gelmek istediklerini ifade ettiler. Etkinliğe ayrıca TEMA gönüllüsü Körfez Belediyesi Biyolog Gönül Ayvaz ve TEMA Vakfı Körfez Basın Sorumlusu Cengiz Gülmez de katılarak çalışmalara destek oldu.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ