KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Mevlana’yı unutmadılar
Mevlana’yı unutmadılar
Güncel
21 Aralık 2012 Cuma 14:03
  • 1008
  • 0

Mevlana’yı unutmadılar

Mevlana Celalettin Rumi’nin 739. ölüm yıl dönümü nedeniyle Karamürsel’de düzenlenen törende duygu seli yaşandı
Karamürsel Belediyesi ile Karamürsel İlçe Müftülüğü, Hazreti Mevlana Celalettin Rumi`nin 739. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir tören düzenledi. Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Ardından dünya birincisi Recep Yasan tarafından Kur`an-ı Kerim ve meali okundu. 
 
TEŞEKKÜR ETTİ
Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük programa katılan davetlilere teşekkür ederek, Mevlana`nın sevgi, kardeşlik ve doğruluk mesajları hakkında bilgi verdi. Küçük`ün ardından İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Sönmezoğlu, Karamürsel`de güzel bir katılımın gerçekleştiğini belirterek davetlilere teşekkür etti. 
 
İLAHİLER OKUNDU
Karamürsel Müftülüğü Mürselpaşa Türk Müziği Topluluğu`nun seslendirdiği ilahi ve kasideler sonrasında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, topluluğun şefi Hakan Acar`a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Yıldırım, güzel bir etkinlikte bir araya geldiklerini belirterek programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.
 
PLAKET VERİLDİ
Programın sonunda Din Görevlileri Derneği Başkanı Hasan Ateşoğlu tarafından 48 yılını doldurarak emekliye ayrılan Kızderbent Fevzi Çakmak Mahallesi Cami İmamı Osman Akbaş`a plaket verildi. Programa Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu`nun yanı sıra Başiskele İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Kandıra İlçe Müftüsü İhsan Kara, belediye yetkilileri ve ilçe halkı da katıldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ