KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
MHP’li Durmuş tazminat ödemeyecek
MHP’li Durmuş tazminat ödemeyecek
Güncel
28 Aralık 2011 Çarşamba 14:35
  • 1268
  • 0

MHP’li Durmuş tazminat ödemeyecek

TBMM’de bir milletvekilin parmağının kırıldığı kavgaya karışan MHP eski milletvekili Cumali Durmuş hakkından açılan tazminat davasında, mahkeme tazminat istemini reddetti

TBMM genel kurulunda geçtiğimiz şubat ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında verilen gensorunun görüşülmesi sırasında milletvekilleri tartışmış, yumruklu kavga çıkmıştı. TBMM İdare Amiri AKP Konya Milletvekili Orhan Erdem, kavgada parmağının kırıldığını belirterek MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş hakkında 20 bin TL`lik manevi tazminat davası açmıştı.
 

TAZMİNAT VERMEYECEK
Durmuş adına avukatı Özeir İncegül, davaya kavga görüntüleri ve fotoğraflarını sundu. Av. İncegül, davaya cevap dilekçesinde MHP olarak kendilerinin AKP`li vekillere herhangi bir eylemlerinin olmadığını, AKP`li vekilin kendi bireysel tazminat istemini TBMM`nin adını kullanarak ve saygınlığı iadesi için istemesinin hukuka aykırı olduğunu ve söz konusu vekilin görev alanına girmediğini iletti. Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesi, davacı AKP Konya Milletvekili Orhan Erdem`in iddiasının sübut bulmaması gerekçesiyle tazminat istemini reddetti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ