KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
İrfan Gün’ün görev süresi uzatıldı
İrfan Gün’ün görev süresi uzatıldı
Güncel
06 Nisan 2010 Salı 11:34
  • 1258
  • 1

İrfan Gün’ün görev süresi uzatıldı

Hizmet- İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı İrfan Gün ve yönetimi sendikanın genel merkezi tarafından 6 ay süreyle atanmıştı.

Hizmet-İş Sendikası`nın, Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da örgütlenmesinden sonra oluşturulan 2 No`lu şubenin başına atamayla getirilen İrfan Gün ve yönetiminin görev süresi toplu sözleşme görüşmeleri sürdüğü için 6 ay daha uzatılmış.
Toplu sözleşme görüşmeleri bittiği an Hizmet- İş Sendikası 2 No`lu şube vakit geçirmeden seçimlere gidecek. Önce iş yerlerinde sendika temsilcileri ve delegeler belirlenecek sonra da il yönetiminin seçimleri yapılacak.
Hizmet-İş Sendikası 2 No`lu Şube`de 7 kişilik yönetim bulunuyor. İrfan Gün, Yusuf Türk, Lütfü Obuz, Hamza Ertuğ, Hanifi Örengül ve Mustafa Yigin.
Yedi kişilik yönetim içinde şu an üç tane başkan adayı gözüküyor.
İrfan Gün‘ün dışında Hizmet-İş Sendikası 2 No`lu Şube Başkanlığı`na aynı yönetim içinden Yusuf Türk`ün de Hanifi Örengül`ün de aday olacağı söyleniyor.
Tabi bu arada Yusuf Türk ile Hanifi Örengül`ün ilginç bir durumu var. Çünkü Hizmet-İş Sendikası 2 No`lu şube yönetiminde görev yapan Yusuf Türk de, Hanifi Örengül de Lütfü Obuz da aslında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nde çalışıyorlar ama geçici görevle İSU`da görevlendirilmişler.
Seçim dönemi geldiğinde şube başkanlığına aday olmayı düşünen Yusuf Türk de, Hanifi Örengül de, Lütfü Obuz da aynı sandıkta seçime girecekler.
Yani delege seçimlerinde aynı sandıkta oy kullanacaklar. Sandıktan çıkmayanın şube başkanı olma şansı yok.
Lütfü Obuz içlerinde en rahat olanı. Çünkü onun şube başkanlığına aday olma gibi bir niyetinin olmadığı söyleniyor.
Amma..!
Yusuf Türk ve Hanifi Örengül için durum öyle değil.
Bu iki kişiden birisinin sandıkta kalma durumu var. Bu nedenle hem Yusuf Türk hem de Hanifi Örengül şimdi bir taraftan kara kara düşünürken diğer taraftan da sandıktan çıkmak için kulis üstüne kulis yapıyorlarmış.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ