KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Mide bulandıracak gelişmeler..!
Mide bulandıracak gelişmeler..!
Güncel
10 Kasım 2012 Cumartesi 10:53
  • 8411
  • 29

Mide bulandıracak gelişmeler..!

Her meslekte olduğu gibi bizim meslekte de ahlaksız insanlar var. Hem de insanların midesini bulandıracak kadar ahlaksız insanlar var.
Gazeteci kisvesi altında ortalıklarda dolaşan bu insanlara maalesef birileri de adam yerine koyarak onlarla muhatap oluyorlar.
Bu insanlar öyle işler yapıyor, öyle işlere kalkışıyorlar ki insanın midesi bunları kaldırmakta zorlanıyor.
İşte size Körfez örneği. 
İlimizin en büyük ilçelerinden birisi olan Körfez`de maalesef bizim meslek yerlerde sürünüyor. 
Yerlerde sürünüyor demek bile hafif kalıyor. 
Gazeteci kimliği adı altında Körfez`de cirit atan ve bazı siyasiler ile işadamları tarafından beslenen bu tipler gazeteciliğin itibarını da yerle bir ediyorlar.
Son günlerde Körfez`de herkesin dilinde olan bir olay var. Körfez`de gazeteci kimliği ile dolaşan ama ne işyeri ne de bir adresi bulunan ayda yılda çıkardığı bir gazete ve künyesi dahi bulunmayan bir internet sitesi ile gazetecilik yaptığını zanneden kişinin tartaklandığı konuşuluyor Körfez`de. 
Ali Çınar adındaki bu şahıs önce polise başvurarak kendisini Ümit Rende`nin dövdüğünü, tehdit ettiğini dile getirmiş. 
Ümit Rende hakkında internet sitesinde çok ağır sözlerle başlayan haberler yapan Ali Çınar daha sonra yine kendisine ait internet sitesinde ‘Ümit Rende`den özür diliyorum` başlığı ile yazı yazdı. 
Bugün ise sabaha karşı internet sitesinde yazdığı ‘Vicdanım el vermedi` yazısı ise insanı şoka sokacak bir yazı.
Yazıyı okuyunca bazı insanların bir mesleği nasıl ayaklar altına aldığına şatit olacaksınız.
Okuyun bu yazıyı dikkatle.
Ama dikkat edin kusmayın.
İşte o yazı; 
 
Değerli okurlarım.
Bugün size çok önemli bir açıklamada bulunarak tüm gerçekleri A`dan Z`ye açıklamak istiyorum. Artık baskı ve tehditlerden yoruldum. Geceleri uyuyamıyorum. Vicdanım sızlıyor. Artık birileri tarafından kullanılıp ve tehdit edilmeyi kaldıramıyorum. Bu yüzden son açıklamamı internet sitemden tüm kamuoyuna açıklamak istiyorum. Kocaeli basınında çıkan haberlere buradan yanıt vermek istiyorum.
Geçtiğimiz hafta sonunda talihsiz bir olay yaşadım. İnşaatta molozların üstüne düşerek yaralandım. Yüzümde kızarıklıklar ve darbeler oldu. Fakat benim düşmem kamuoyunda farklı bir şekilde yorumlandı. Bundan 3-4 hafta önce Gündem Kocaeli Gazetesinin sahibi SAYIN Ümit RENDE köşe yazısında BİZİM GAZETENİN sahipleri hakkında bir yazı yazmıştı. O yazıdan sonra BİZİM GAZETENİN sahiplerinden MUSTAFA ERANIL beni çağırdı. Ve benim kendi gazetemden Ümit RENDE`ye cevap vermemi istedi. Bende ağır bir yazı yazarak hatta it kelimesi bile kullanarak cevap yazmıştım. Sonra Ümit RENDE`den tepki görmeyince bir haber daha yapmamı istediler. Bu kez iftira vari bir haberle Ümit RENDE`nin göz altına alındığını ve Derince Belediye Başkanı Sayın Aziz Alemdar Beyi de içine kapsayacak şekilde yalan bir haber yaptım. Amacım bana verilen talimatı yerine getirmekti. Ancak haberin aslı astarı yoktu. Daha sonra Ümit RENDE bana cevap yazmadı. Geçtiğimiz Cuma günü akşam saatlerinde telefonum çaldı. Arayan Körfezin saygın iş adamlarından Kürşat ELMAS`tı. Gerek abilerinden, gerekse kendisinden hep destek gördüğüm Kürşat BEY benimle görüşmek istedi. Beni 95 EVLERDEN ALDI. Yalnız ikimiz vardık arabada ve sahile doğru indik. Bana bir düğün organizasyonu işi ayarladığını söyledi. Bende ALLAH RAZI olsun dedim. Sonra Ümit RENDE ile beni barıştırmak istediğini söyledi. Bende mutlu oldum. Ardından sahilde yanımıza Ümit RENDE geldi. Konuştuk barıştık ve sonra geze geze önce Dilovası`na ardından Pendik`e gittik. Tabi beni çok güzel misafir ettiler. Hatta aramın bozuk olduğu diğer gazeteci arkadaşlarım Burhan YARAR ve CENK BOZALANIDA ARAYARAK aramı yaptılar. Bir kaç saat eğlendikten sonra beni körfeze bıraktılar. Tütünçiftlik Belde Taksi`nin önünde Öpüşerek ayrıldık. Hatta eşimi hastaneye götüreceğimi söyleyince 50 lira taksi paramı da verdiler. O gece Ümit RENDE hakkında bir özür yazısı yayınladım. Kendisini üzdüğüm için özür yazısı yazdım. Bir gün sonra ise inşaatta düştüğüm için kafamda darbeler oluştu. Pazartesi günü ise körfezde beni görenlere düştüğümü söyledim ama bu kez herkes beni Ümit RENDE`nin dövdüğünü yorumladı. Ne kadar gerçeği söylesem de kimse inanmadı. Çünkü kafamda darbeler olması ve Ümit RENDE`den de sitemden özür dilemem bir anda yanlış anlaşılmaya neden oldu. Aynı gün KÖRFEZ OLAY GAZETESİ`NİN SAHİBİ YASİN EKİNCİ`nin yanına gittim. Oda beni görünce seni birisimi dövdü diye sordu. Bende düştüğümü söyledim. Sonra bana çok önemli şeyler söyledi. Birlikte bir oyun oynamamı istedi. 
YASİN EKİNCİ BANA ŞUNLARI SÖYLEDİ; BU ÜMİT RENDE`YE AYAR OLUYORUM. SEN ŞİMDİ KİMSEYE DÜŞTÜM DEME DİREK ÜMİT RENDE BENİ DÖVDÜ DE. HATTA CUMHURİYET SAVCISINA ŞİKAYETTE BULUN. ZATEN ONUN GEÇMİŞTEN DAVASI VAR. EĞER BENİ TEHDİT ETTİ VE DÖVDÜ DERSEN HEMEN SAVCILAR ONU ÇAĞIRIR GEREKİRSE TUTUKLAR VE BİZDE KURTULURUZ. BAKSANA ADAM SON MODEL BMW`ye BİNİYOR. BİZ İSE 15 MİLYARLIK ARABAYA BİNİYORUZ. ONU ZATEN KÖRFEZ BELEDİYESİ`NE YAPTIĞIM ŞANTAJDAN ALDIM. ÜMİT RENDE`Yİ İYİ OYUN OYNAYIP BİTİRİRSEK ONUN ALDIĞI REKLAMLARI BİZ PAYLAŞIRIZ. AYRICA KÜRŞAT ELMAS`TANDA ŞİKAYETÇİ OL.BİR TAŞTA İKİ KUŞ VURURUZ. O ŞEREFSİZ BENİM AKRABAMIN KARISIYLA DOST HAYATI YAŞADI. MERAK ETME KİMSE BİZE BİŞEY YAPAMAZ BEN KÖRFEZ`DE KİMLERİ DİZE GETİRDİM. ÜMİT RENDE İLE KÜRŞAT ELAMS KİM? DEDİ.
Bende Yasin EKİNCİ bunları anlattıktan sonra gittim KÖRFEZ ADLİYESİNE. Savcıya ifade verdim. Ümit RENDE İLE KÜRŞAT ELMAS`ın beni misafir ettiklerini değil. YASİN EKİNCİ`nin dediği gibi tehdit edildiğimi darp edildiğimi ve bana silah çektiklerini söyledim. İfademi verdikten sonra bir süre Adapazarı`nda kaldım. SONRA beni Yasin EKİNCİ yine aradı. 9 Kasım Cuma günü ofisine gittim. Tüm polis muhabirleri de oradaydı. Hepsi bana seni ümit rendemi dövdü diye sordu. Bende vicdanım sızladığı için hayır dedim. Onlara da düştüğümü söyledim. Kimseden şikayetçi değilim dedim. Ardından polis muhabirleri gidince YASİN EKİNCİ ile yalnız kaldık. Bana bağırdı. Hatta iftira bir açıklama yapmam için beni tehdit etti. 
BU KEZ BANA YASİN EKİNCİ ŞUNLARI SÖYLEDİ; ALİ BEN SANA NE DEDİM ÜMİT RENDE İLE KÜRŞAT ELMASI BİRLİKTE BİTİRECEZ DEMEDİM Mİ? NEDEN ŞİMDİ DİĞER GAZETECİLERE FARKLI AÇIKLAMA YAPTIN. ONLARI BEN ÇAĞIRDIM AMA HERŞEYİN İÇİNE ETTİN.ŞİMDİ SENİN RESMİNİ ÇEKECEM VE GAZETEMDE BENİM YAZACAĞIM YAZIYI AYNEN ONAYLAYACAKSIN.YOKSA SENİ YAŞATMAM.BENİ HADİ ÖZCAN BİLE VURAMADI.SENİN VEYA BAŞKASININ GÜCÜ YETMEZ.BİR YOLA ÇIKTIK.KİMSE KİMSEYİ SATMAYACAK.HATTA MEHMET ALLAK İLE ENGİN KOYUN HAKKINDA DA ONLARIN ADINA BİŞEYLER YAZACAM.ONLARLA ARALARI AÇILSIN.SEN SESİNİ ÇIKARMA.ONLARDAN DA BİZE REKLAM GELSİN.ÇÜNKÜ ONLARIN BİR NUMARALI DOSTLARIDIR DEDİ. 
Bende korktuğum için YASİN EKİNCİ ne derse onu yaptım. Şimdi ise vicdanım sızlıyor. Bana yardım edenlere düşman oldum. Sevmediğim insanlar ise beni kullanıyorlar. Hatta Derince Belediye Başkanı Aziz ALEMDAR`ın bu olaydan yıpranması için Mehmet Eryürek bile bana para teklif etti. Korkma yazdığın yazıları sürdür dedi. 
HALBU Kİ BEN AZİZ ALEMDAR İLE HİÇ DOĞRU DÜZGÜN TANIŞMIYORUM BİLE. TAMAMEN BİRİLERİNİN MAŞASI OLDUĞUM İÇİN ÜMİT RENDEYE VE ONUN ÜZERİNDEN AZİZ ALEMDAR BEYİN ALEYHİNE YAZILAR YAZDIM. 
Daha önce ÜMİT RENDEDEN özür diledim. Şimdi ise TEKRAR TÜM KAMUOYUNDAN VE ÜMİT RENDE VE KÜRŞAT ELMAS`tan özür diliyorum. HAFTA BAŞINDA İSE SAVCILIĞA GİDİP OLAYIN GERÇEKLERİ YANSITMADIĞINI BENİ YASİN EKİNCİ`nin tehdit ettiği ve zor kullanmasından ötürü yazdığımı söyleyeceğim. 
VE ARTIK GAZETECİLİKTE YAPMAYACAĞIM.
ÇÜNKÜ GAZETECİLİĞİN ONURUNU BU KADAR AYAKLAR ALTINA DÜŞÜRDÜĞÜM İÇİN BU YAZIMDAN SONRA GAZETECİLİĞİ BIRAKIYORUM.


 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ