KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Milli kuruluşlar bayramlaştı
Milli kuruluşlar bayramlaştı
Güncel
29 Kasım 2009 Pazar 16:33
  • 701
  • 0

Milli kuruluşlar bayramlaştı

Yaklaşık bir ay önce kurulan Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Platformu ilk bayram buluşmasını gerçekleştirdi. Platforma bağlı kuruluşlar Kamu -Sen İl Temsilciliği’nde bir araya geldi

1 ay önce kurulan Kocaeli Milli Kuruluşlar Birlik Platformu, Kurban Bayramı`nın 3. gününde ilk kez bayramlaştı. Platforma bağlı kuruluşların başkanlarının katıldığı bayram buluşması Türkiye Kamu-Sen binasında gerçekleşti. Bayramlaşmaya Kamu-Sen İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Platform Dönem Sözcüsü Süleyman Pekin, Türk Ocağı Başkanı Süleyman Seyhan, Türk Eğitim-Sen eski şube başkanı Zekai Kahyaoğlu, Ülküm İşçileri Dernek Başkanı Yaşar Yıldırım, Türk Kamu Çalışanları Vakfı Başkanı Numan Erdem, Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Selim Çakır katıldı.
 

HÜKÜMETE KURBAN OLDUK
Bayramlaşmada kısa bir konuşma yapan platform dönem sözcüsü Süleyman Pekin “Bayramlar Allah`a yakınlığı gösteren dini bir terimdir. Bizler memur olarak hükümete, halk olarak virüse, tüketici olarak GDO`lu besinlere, Müslümanlar olarak ABD`ye kurban olmuş bir halkız” dedi. “Bayramlar sadece kavurmaların yendiği günler olarak kutlanmalı” diyen Pekin, “Bayramlar çok kuru kutlanıyor daha coşkulu kutlanmalı. Platform olarak tüm halkımızın bayramını kutluyoruz” şeklinde konuştu. 
 

AÇILIŞA ELEŞTİRİ
Türk Ocağı Başkanı Süleyman Seyhan yaptığı konuşmada demokratik açılımı eleştirerek,
“İktidarın açılımla ilgili politikaları yarar sağlayacaksa elbet destekleriz. Ancak ülkemizin üzerinde kara bulutların dolaşmasına neden olacak bir açılımı asla kabul etmeyiz” diye konuştu. Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Yaşar Yıldırım, hükümetin medya üzerindeki baskısından bahsetti. Ülkü Ocakları Başkanı Selim Çakır ise “Hukuktan bahseden Başbakan Erdoğan, memurların eylemine katılan kamu personeli için soruşturma başlatmış. Gönül istiyor ki o hukuk sınırdan geçen PKK`lılar ve onları destekleyenler içinde işlese.”

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ