KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Milli Piyango binası Mardinli’ye gitti
Milli Piyango binası Mardinli’ye gitti
Güncel
22 Aralık 2010 Çarşamba 13:47
  • 6868
  • 6

Milli Piyango binası Mardinli’ye gitti

Milli Piyango binasını 2 milyon 10 bin TL veren Mardinli iş adamı Aydın Orhan satın aldı

Milli Piyango İdaresi Genel müdürlüğü tarafından 2004 yılında bedelsiz olarak Defterdarlığa devr edilen Demiryolu Caddesi numara 134/B`de Milli Piyango İdaresi İzmit Şubesi`nin 182 metrekarelik bodrum+zemin kattan oluşan yeri için ihaleye çıkıldı. Açık arttırma uslu yapılan ihaleye eski İzmit Hastanesi sahibi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İdris Öztürk ve Mardin Park Hastanesi işletmecisi Mardinli Aydın Orhan teklif verdi.


KISA GERGİNLİK

İhale komisyonu Başkanı İzmit Emlak Müdürü Mehmet Yartürk, Fahri Evren ve Hakan Güner yönetimin de Kocaeli defterdarlığı tarihi binada yapılan ihale yaklaşık 20 dakika sürdü. İhaleye giren tarafların yakınları ile ihale salonuna girmelerinden dolayı kısa bir gerginlik yaşandı. İhale başkanı Mehmet Yartürk, ihaleye sadece teklif verenlerin girebileceğini söylemesi üzerine tarafların yakınları salondan çıktı.


2 MİLYON 10 BİN

İhale 1.7 milyon TL`den açıldı.  İhaleye giren İdris Ötürk ve Aydın Orhan`ın sözlü teklifi ile başlayan açık arttırmanın sonunda Öztürk, 2 milyon  bin TL vererek ihaleden çekilirken; Batman`da ikamet eden ancak Mardin`de Mardin Park Hastanesi`ni işleten Aydın Orhan, KDV hariç 2 milyon 10 bin TL`ye Milli Piyango İdaresi`nin yerinin yeni sahibi oldu. Orhan,  yeri ne amaçla kullanacağı konusunda bilgi vermekten kaçındı.


KİRAYA VEREBİLİR

Orhan, İzmit`in en işlek caddesindeki yeri kiraya verip vermeyeceğini soran gazetecilere, “Ne yapacağım belli değil. Yasal süreç tamamlanınca karar vereceğim ” dedi. Orhan, yerin satışını internette gördüğünü, Kocaeli sanayi şehri olmasından dolayı ilgisini çektiğini kaydederken, yeri kiraya vermesi bekleniyor.   İzmit Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Üzülmez ve Feyz Et`in sahiplerinden Ruhi Çakır`ın da yere talip olduğu günler öncesinden konuşuluyordu.  Ancak Üzülmez ve Çakır  ihaleye girmedi. 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ