KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Milli Türk Talebe Birliği İsrail'i lanetledi
Milli Türk Talebe Birliği İsrail'i lanetledi
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 13:30
  • 1458
  • 3

Milli Türk Talebe Birliği İsrail'i lanetledi

Kocaeli Milli Türk Talebe Birliği üyeleri bir araya gelerek İsrail'in Filistin saldırılarını kınadı, tüm Müslümanları ‘Büyük İslam Birliği’ çatısı altında toplanmaya davet etti

Kocaeli Milli Türk Talebe Birliği üyeleri, Yeni Cuma Camii'nde bir araya gelerek İsrail`in Filistin`e düzenlediği saldırıları kınadı. Kocaeli Milli Türk Talebe Birliği üyeleri adına basın açıklamasını genel başkan yardımcısı Murathan Ölmez yaptı. Ölmez yaptığı açıklamada, "Keşke bugün burada özgür Filistin'in kurulmuş olması nedeniyle mutluluğumuzu belirtmek için bir araya gelmiş olsaydık. Fakat İsrail'in şerefsizce ve vahşice düzenlemiş olduğu saldırılar neticesinde şehit olan Gazzeli kardeşlerimizin haberini almış olmak, bize bu temennimizin ne kadar uzağında olduğumuz gerçeğini bir kez daha gösterdi." dedi. 


SLOGAN ATTILAR

İsrail aleyhine atılan sloganlar eşliğinde açıklamasına devam eden Ölmez, Birleşmiş Milletler'in müdahale için neyi beklediğini anlamadıklarını da sözlerine ekledi. Ölmez açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: "İki yüzlülüğü ve haklının değil güçlü olanın hukukunu savunan Birleşmiş Milletler, kaç erkeğin daha hanımına tecavüz edilmesine şahit olmasını beklemektedir? Kaç ananın evlat acısı çekmesini dilemektedir? İlk seçildiği zamanlarda Müslüman dünyanın mehdi ilan etmekten son anda vazgeçtiği Barack Obama daha ne kadar bekleyecek?


BİRLİĞE ÇAĞRI
Obama, sözüm ona sempatik tavırları ve aldatıcı tebessümlerinin arkasında hammaddesi Filistinli çocukların kanı olan petrolleri ne kadar daha içmeye devam edecek? Kafir kafirliğini yapmaktadır ve küfür her zaman tek millettir." Müslümanlara da seslenen Ölmez, tek ihtiyaçlarının 'Büyük İslam Birliği' olduğunu söyledi ve sözlerini şöyle noktaladı: "Ey iman eden mümin kardeşlerimiz! Tek ihtiyacımız, Müslümanların arasındaki suni sınırları reddeden, güçlü bir ordusu ve iradesi bulunan, tek derdi dünyadaki tüm insanların adil şekilde yaşamasını sağlamak olan 'Büyük İslam Birliği'dir.”       

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ