KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Mimarlar Odası gururlu
Mimarlar Odası gururlu
Güncel
15 Eylül 2010 Çarşamba 14:01
  • 1408
  • 0

Mimarlar Odası gururlu

‘Ulusal Mimarlık Sergi ve Ödülleri’ sergisinde Kocaeli’den 3 eserin ödüle layık görülmesi Mimarlar Odası’nı onurlandırdı

TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi ‘Ulusal Mimarlık Sergi ve Ödülleri`nin 12.`sini gerçekleştirdi. Mimarlar Odası`nın tarihi binasındaki programda ilimizden 3 eser ödüle layık bulundu. Ödül törenine Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Yalçın Ergen, Makina Mühendisleri Odası Şube Başkanı Nedim Kara, Muhasebeciler Odası Başkanı Ender Şenol, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ali Yeşildal, KOÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Kamuran Öztekin ve çok sayıda davetli katıldı. Sergi 17 Eylül tarihine kadar Mimarlar Odası`nın tarihi binasında, 20-24 Eylül tarihleri arasında ise KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi`nde açık kalacak.
 

160 ESER BULUNUYOR
Mimarlar Odası tarafından ilk kez 1988 yılında Mimar Sinan`ın 400. ölüm yıl dönümü anısına düzenlenen sergi her iki yılda bir yapılıyor. TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi sorumluluk alanında da 1988-2010 yıllarına ait 6 adet ödüllü yapı bulunuyor. Türkiye`de mimarlık mesleği ve kültürünü geliştirme hedefiyle gündem yaratan ilk kurumsal girişim olan ‘Ulusal Mimarlık Sergi ve Ödülleri``nin 12.`cisi ile güncel ve modern Türkiye mimarlığını görmek isteyenler Mimarlar Odası`nın tarihi binasına gidiyor. Mimarlar Odası`nın düzenlediği ‘Ulusal Mimarlık Sergi ve Ödülleri`nde bu yıl 160 eser değerlendirmeye alındı.
 

ÜÇ ESER ÖDÜL ALDI
Seçici kurul yarışmaya katılan eserleri ayrıntılı ve geniş bir değerlendirmeye aldı. Kurul, 37 ödül adayı arasında 8 eseri ödüle layık gördü. Büyük ödül olan ‘Sinan Ödülü`nü Mehmet Konuralp isimli mimar aldı. Dereceye giren eserlerin arasında ilimizden de 3 eser bulunuyor. Turkcell AR-GE binası çalışmasıyla Kerem Erginoğlu-Hasan Çalışlar, Yapı Kredi Bankası Bankacılık Akademisi çalışmasıyla Mehmet Kütükçüoğlu-Ertuğ Uçar, Kazıklı Kervansaray Restorasyonu ve Çok Amaçlı Kültür Merkezi İç Ek Yapısı çalışmasıyla T. Gül Köksal ve M. Burak Altınışık, Kocaeli Mimarlar Odası`nın gururu oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ