KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Minikler, aritmetik çalışmalarına başladı
Minikler, aritmetik çalışmalarına başladı
Güncel
18 Aralık 2012 Salı 10:04
  • 931
  • 0

Minikler, aritmetik çalışmalarına başladı

Minik Eller Anaokulu’nun 4 yaş grubu öğrencileri, Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi’nde aritmetik çalışmalarına başladı

Bir yıldan bu yana ilimizde başarılı işler yapan Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi ile Minik Eller Anaokulu güzel bir çalışmaya imza atarak anaokulunun 4 yaş grubu öğrencilerine aritmetik dersi vermeye başladı. Minik Eller Anaokulu Kurucusu Aslı Gencal yaptığı açıklamada, Kocaeli`nin ilk ve tek Reggio Emilia Okulu olma özelliği taşıyan anaokulları bünyesinde yapılan özel çalışmalara ek olarak faydasına çok inandıkları mega aritmetik uygulamasına da yer verdiklerini kaydetti.

 
ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ
Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi ile yaptıkları anlaşma doğrultusunda 4 yaş grubu öğrencilere haftada 2 gün süren bir çalışma başlattıklarını belirten kurucu Gencal, “Mega aritmetik eğitimiyle çocukların zihinsel matematik becerilerinin gelişmesi, hafıza gücünü oyun oynar gibi sağlam temellere oturtması, konsantrasyonunun ve odaklanmasını kolaylaştırması, yaratıcı problem çözme yeteneklerini geliştirmesi gibi faydalı çalışmalar, okullar kapanana kadar devam edecektir” açıklamasından bulundu.
 
FAYDALI ÇALIŞMALAR       
Kurum müdürü Birgül Özdemir ise, “Kurumumuzun programına dahil ettiği mega aritmetik  çalışmalarını başlatmamız velilerimiz tarafından da memnuniyetle karşılandı. Velilerimizin destekleriyle çocuklarımıza faydalı bu çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi. Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi Kurumsal İletişim Uzmanı Hürriyet Ekici açıklamada şunları kaydetti: “Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi`nde, özel çocukları yetiştirmiyor, özel çocuklar yetiştiriyoruz. 
 
HAFIZA ANAHTARI
Sistematik ve eğlenceli bir yöntemle zihnin kapalı tüm kapıları mega hafıza anahtarıyla aralanıyor. Minik Eller Anaokulu ile başlattığımız bu çalışmalar başka okullarla da devam edecektir. Kurumumuz mega aritmetik eğitimi dışında hızlı okuma, hafıza ve beyin eğitimi, profesyonel müzik eğitimi yanında 1. sınıf ve 5. sınıflara etüt programıyla yeni taşındığımız Ali Kahya girişi otogar yanı Esmar Market karşısında hizmet vermeye devam edecektir. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ