KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Minikler, Ebru sanatıyla tanıştı
Minikler, Ebru sanatıyla tanıştı
Güncel
13 Aralık 2012 Perşembe 12:48
  • 947
  • 0

Minikler, Ebru sanatıyla tanıştı

KO-MEK Ebru sanatı usta öğreticisi Zeynep Orhan, ilkokul öğrencileri ve velilerini Ebru sanatıyla buluşturdu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursu (KO-MEK), Karşıyaka`daki Başiskele İmam Hatip Lisesi, Misak-ı Milli İlkokulu ve Barbaros İlkokulu öğrencileri ile velilerini, Ebru sanatıyla tanıştırdı. KO-MEK usta öğreticisi Zeynep Orhan tarafından yapılan Ebru gösterisine öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

 
HEYECAN VE MUTLULUK 
KO-MEK usta öğreticisi Zeynep Orhan, ilk olarak öğrencilere geleneksel Türk İslam Sanatları`ndan Ebru`nun tarihi ve yapılışı hakkında bilgiler verdi. Daha sonra gösterisine başlayan Orhan`ı öğrenciler meraklı gözlerle izledi. Ebru sanatıyla ilk defa tanışan öğrenciler heyecan ve mutluluğu bir arada yaşadı.
 
HÜNERLERİ ELLER
Gerçekleştirilen Ebru gösterisini dikkatli ve meraklı gözlerle izleyen öğrenciler daha sonra kendi Ebru`larını yaptı. Orhan, öğrencilere fırça darbeleriyle Ebru sanatının inceliklerini gösterdi. Öğrenciler su üzerinde oluşturdukları desenlerle kendi eserlerini oluşturmanın mutluluğunu yaşadı. Gösteri sonunda kendi eserlerini oluşturmanın sevincini yaşayan öğrenciler KO-MEK yetkililerine teşekkür etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ