KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Miniklerin eğlenceli geri dönüşüm oyunu
Miniklerin eğlenceli geri dönüşüm oyunu
Güncel
27 Kasım 2012 Salı 10:27
  • 1227
  • 0

Miniklerin eğlenceli geri dönüşüm oyunu

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün dağıttığı üzerinde çizgi karakterlerin resmi bulunan atık madde figürlü broşürleri boyayan minikler, hem keyifli dakikalar geçiriyor hem de geri dönüşüm bilinci kazanıyor

Başiskele Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, geri dönüşümü tanıtmak için çocukları eğlendiren ve çevre bilincine destek veren sevimli karakterleri okula taşıdı. Başiskele Belediyesi`nin yeni projesiyle hazırlanan ve okullarda bilgilendirmesi yapılan ‘Geri dönüşüm için aranıyor` yazılı atık maddelerden oluşan sevimli figürler sayesinde minikler geri dönüşüm malzemelerini birer çizgi karakter olarak tanıyor.

 
KATKI SAĞLAYACAK
Başiskele Belediyesi Ekipleri, ilçe genelindeki okullarda uyguladıkları geri dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor. Geri dönüşüm malzemelerinin yeniden kazandırılmasını aşılamak için “Önce çocuklar” diyen Başiskele Belediyesi, yeni projesiyle doğa ve çevrenin korunması için atıkların geri toplanmasını sağlıyor. Bu sayede tekrar kullanılabilir atıkların değerlendirilmesiyle çöp miktarı azalacak, çevre ve doğa kirlenmeyecek, atık maddelerin tekrar kullanımıyla ekonomiye katkı sağlanmış olacak. 
 
EĞLENEREK ÖĞRENDİLER
Levent Kırca-Oya Başar Okulu`nun ana sınıfındaki öğretmen ve öğrencilere bilgi aktaran ekipler, üzerinde geri dönüştürülebilir bay cam şişe, oğlu cam bardak, bay karton kutu, bay pet şişe, bayan kavanoz ve bayan bitkisel atık yağ karakterlerinin yer aldığı renkli ve siyah beyaz broşürler dağıttı. Atıkların resimlerini eğlenceli şekilde boyayan çocuklar, böylelikle geri dönüşüm malzemelerini yakından tanıyarak onların çöp olmadığını ve bu malzemeleri artık ayrı kutulara atmaları gerektiğini öğrendi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ