KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Minübüsçüler dert yandı
Minübüsçüler dert yandı
Güncel
31 Aralık 2011 Cumartesi 14:53
  • 1176
  • 1

Minübüsçüler dert yandı

Dilovası Toplu Taşıma Birliği üyeleri, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’la kahvaltıda bir araya gelerek dertlerini anlattı

Toplu Taşıma Birliği üyeleri Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman`la kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltılı buluşmada sıkıtnılarını başkan Yamani le paylaşan minibüsçüler adeta dert yandı. Dilovası`ndaki ulaşım sorunlarını konuşmak üzere bir araya gelen minibüsçü esnafını dinleyen başkan Yaman, ulaşımda yaşanan sorunlara en kısa zamanda çözüm bulacaklarını söyledi.

 

 

ZORLUK ÇIKARIYORLAR
Minibüsçüler adına konuşan Turan Tekgül ve Fesih Sezgin, Dilovası halkınI Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne kadar tek araçla götürmek istediklerini belirtti. Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne gitmek için Dilovalılar`ın iki kez para ödediklerini ve bu yükün hafifletilmesi isteyen Tekgül ve Sezgin, “UKAME ve Gebze Belediyesi hastaneye kadar gitmemize engel koyuyor. Dilovası'nda suç oranının en az olduğu ilçe. Emniyet utnamasa Gebze'ye girmemiz için bizden pasaport soracaklar” diye konuştu. 

 

 

ÇÖZÜM İÇİN GÖRÜŞECEĞİZ
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, minibüsçülerin yaşadıkları sorunlara çözümü konusunda elinden gelen tüm gayreti göstereceğini söyledi. Başkan Yaman, “Talebinizi başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, UKAME ve Gebze Belediyesi olmak üzere gerekli tüm birimlerle görüşeceğiz. Gebze'de 600'e yakın toplu taşıma aracı yolcu taşıyor. Dilovası'ndan gelen araçların dışlanması gibi bir durum sözkonusu olamaz. Araçlarımızın çarşıdan geçmesine izin verilmiyormuş. Bu kabul edilir bir durum değil” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ