KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
MOBESKO satışları 2 kat artırdı
MOBESKO satışları 2 kat artırdı
Güncel
29 Eylül 2010 Çarşamba 17:37
  • 4463
  • 7

MOBESKO satışları 2 kat artırdı

MOBESKO’da birleşen mobilyacılar, satışlarını iki kat artırmanın mutluluğunu yaşıyor. MOBESKO’ya günde ortalama 600 araç geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın açılışını yaptığı ve yaklaşık 3 aydır hizmette olan S.S. Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) yalnızca İzmit halkına değil birçok ile de hizmet vermeye devam ediyor. 92 dönümlük arazi üzerine kurulu MOBESKO aynı zamanda 500`ü aşkın kişiye iş imkanı sağlıyor. Trafik ve otopark sorunu olmadığı için günde en az 600 aracın misafir olduğu MOBESKO`da mobilyacılar hallerinden oldukça memnun. İzmit başta olmak üzere İstanbul ve Yalova`da da mağazası bulunanların yer aldığı MOBESKO`da, birçok mağaza sahibi satışlarını ikiye katlamanın sevincini yaşıyor.
 

500 KİŞİLİK CAMİ BİTTİ
Site üyeleri tarafından yaptırılan 500 kişilik MOBESKO Camii de kullanılmaya başlandı. 3 katlı ve yaklaşık 1 trilyon TL`ye mal olan caminin imamlığını Mehmet Ali Dokuzoğlu yaparken müezzin olarak Zeki Kalyoncu görev alıyor. Beşgen yapısıyla dikkat çeken caminin mimarı ise Sedat Onaran. Selçuklu mimarisinin örnek alındığı caminin oldukça kullanışlı olması ve görselliği ilgi çekiyor. 18 Ağustos`ta resmi açılışı yapılan MOBESKO`nun ulaşım ve otopark sorununun olmamasının işlerini olumlu yönde etkilediğini ifade eden site müdürü İsmail Bayram, müşterilerin MOBESKO`da mobilyayla ilgili her çeşit ürünü farklı fiyat aralıklarında bulabileceğini kaydetti.OTOPARK SORUNU YOK

Bin araçlık otoparkı bulunan MOBESKO`ya günde ortalama 600, hafta sonu ise bin 500 aracın geldiğini de vurgulayan Bayram, esnafın satışlarını iki kat artırdığını söyledi. Evlenmek, evini yenilemek isteyenlerin uğrak yeri olan MOBESKO`da ev tekstili üzerine mobilya, perde, avize ve beyaz eşyaya kadar her şeyi bulmak mümkün. Klasik ya da spor, her çeşidi her keseye göre bulabileceğiniz MOBESKO`da 800 TL`ye de oturma odası takımı var, 8 Bin TL`ye de. Son moda çizgilerin yer aldığı mobilyalarda bu yıl moda olan beyaz, mobilyalara hakim olurken farklı çizgiler ve konforun bir arada bulunması hem göze hem de rahatlığa hitap ediyor.
 

MODOKA`DAN BÜYÜK
MODOKA`dan sonra adından söz ettiren ve ‘Türkiye`de ilk dünyaya örnek` sloganıyla sadece İzmit`e değil Türkiye`nin birçok yerine satış yapan MOBESKO, MODOKA`dan 50 bin metrekare fazla kapalı alanıyla Kocaeli`nin adını duyurmanın mutluluğunu yaşıyor. İzmit`te de bir firması olan ancak MOBESKO sayesinde satışlarını 2 kat artıran Buket Mobilya`nın sahibi Sebahattin Akpolat, sadece İzmit`e değil Marmara Bölgesi`ne hitap ettiklerini belirtti. Aynı zamanda MOBESKO`nun yönetim kurulu üyesi olan Akpolat, İstanbul`dan Marmaris`e kadar satış yaptıklarını belirterek, “Yalova, Bursa, Balıkesir, Karabük, Zonguldak ve Ankara`ya kadar birçok ilden sipariş alıyoruz” dedi.
 

MARKALAR SIKINTILI
Tabak Mobilya ve BOKO Bayisi de MOBESKO`dan oldukça memnun. İzmit merkezde başka mağazaları da olan ancak MOBESKO sayesinde satışların iki kat artığını dile getiren Tabak Mobilya`nın sahibi Melike Tabak, “Çok memnunuz. Memnuniyetimiz had safhada. Kocaeli`nin en çok ziyaret edilen ve beğenilen alışveriş merkezi olduk” şeklinde konuştu. Tabak Mobilya`da koltuk takımları 700 TL ila 7 Bin TL arasında değişen fiyatlarla müşterilere sunuluyor. MOBESKO`daki satışlardan memnun olan mobilyacılar içinde marka olanların bazı sıkıntıları yok değil. Patentli ürünlerinin başka mağazalarda yüzde 50 indirimli satıldığını söyleyen Bobo`nun sahibi Zeynel Çetin, şunları söyledi:
 

REKLAMINI İYİ YAPMALI
“İstanbul`daki mağazamızdan daha uygun fiyatlara satış yapıyoruz. Ama aynı ürünün başka mağazada benzerinin satılması bizi etkiliyor. Aradaki kalite farkını ve markayı müşteriye anlatamıyoruz. Sanırım tek sıkıntımız reklam. MOBESKO reklamını daha iyi yapmalı.” İzmit`in çeşitli yerlerinde altı mağazası daha bulunan Anadolu Mobilya da MOBESKO`dan oldukça memnun. Satışların diğer mağazalara göre çok daha iyi olduğunu söyleyen işletme sahibi Kenan Kurt, sözlerine şöyle devam etti: “Mobilyalarımızın fiyatı 2 bin 500 ila 5 bin 250 TL arasında değişiyor.

HER ÇEŞİT MOBİLYA

Burada müşterilerin en büyük imkanı her çeşidi her fiyata bulabilmesi. Temiz ve otopark sorunu da yok. Bu nedenle müşteri ve satış sıkıntımız yok. Özgüven Mobilya`nın sahibi Mehmet Ali Kurt da tıpkı diğer esnaf arkadaşları gibi MOBESKO`lu olmaktan oldukça memnun. İzmit`te bir mağazası daha bulunan ancak MOBESKO`daki satışlarının diğer mağazasının satışını ikiye katladığını ifade eden Kurt, “1000 TL`ye de takım var 2 Bin TL`ye de. Spor ya da klasik. Buraya gelen müşteriler her çeşidi bir arada bulabiliyor. Biz özellikle modern alakart çalışıyoruz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ