KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Mobilyacılar KSO’da ihracatı konuştu
Mobilyacılar KSO’da ihracatı konuştu
Güncel
28 Aralık 2010 Salı 17:06
  • 908
  • 0

Mobilyacılar KSO’da ihracatı konuştu

Mobilyacılar, KSO öncülüğünde gerçekleştirilen müşterek toplantıda bir araya gelerek, “İhracatı nasıl geliştiririz” sorusuna yanıt aradı

KSO, Kocaeli, Gebze ve Körfez Ticaret Odaları`nın ortak projesi olan ve ilki Gebze`de düzenlenen ‘mobilya ürünleri grubu meslek komiteleri` müşterek toplantısının ikincisi dün Sakarya Ticaret ve Sanayi Odaları`nı da içine alarak genişletilmiş şekilde yapıldı. Kocaeli Sanayi Odası`nda gerçekleştirilen toplantıya KOTO dışında tüm odaların temsilcileri katılım gösterdi. Toplantıda “Mobilya sektöründe ihracatı nasıl geliştiririz” sorusuna yanıt arandı.

DIŞA AÇILIM ŞART

Toplantının açılış konuşmasını yapan KSO Genel Sekreteri Necmettin Bayraktar, “Mobilya sektöründe daha verimli çalışmalara imza atabilmek adına buradayız. Sektördeki sorunları, sıkıntıları ortaya koyarak, hep birlikte çözümler üretebiliriz” dedi. Daha sonra söz alan KSO Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Mustafa Karaman ise mobilya sektörünün moda sektörü olduğunu, Türkiye`deki üretimin sadece ülke içi hedef alınarak yapıldığını ve artık dünya pazarına da açılınması gerektiğini dile getirdi.

ODA TEMSİLCİLERİ

Toplantıda son sözü S.S. Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk aldı. Baştürk, MOBESKO`nun kelime anlamından yapısına kadar birçok konuda katılımcılara bilgi verdi. Toplantıya; Gebze Ticaret Odası Mesleki Komite Başkanı Şaban Çoşkun, Körfez Ticaret Odası Komite Başkanı Numan Koçak, Sakarya Ticaret Sanayi Odası Meclis Üyesi Neşat Peker katıldı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ