KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Molotoflu göstericiler adliyede
Molotoflu göstericiler adliyede
Güncel
03 Aralık 2009 Perşembe 13:13
  • 1660
  • 10

Molotoflu göstericiler adliyede

30 Kasımda terör örgütü PKK'nın kuruluş yıl dönümünü bahane ederek izinsiz gösteri yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 1'i kadın 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Pazar akşamı Topçular Mahallesi Şeref Meydanında bir grup PKK terör örgütünün kuruluş yıldönümünü bahane ederek izinsiz gösteri yapmak istemişlerdi. Lastik yakan ve yasa dışı örgüt lehine propaganda yapan grubu polis dağıtmak isteyince grup tarafından polislere Molotof kokteyli atılmıştı. Herhangi bir polise gelmeyen Molotof kokteylin ardından polis ile grup arasında kovalamaca sonucunda H.O. ve F.M. isimli iki kişi gözaltına alınmıştı. İl emniyet müdürlüğü terörle mücadele şubesinde sorgulanan iki kişinin ifadesinin ardından başlatılan operasyon kapsamında 7 kişinin daha evine baskın düzenlendi. 9 kişinin gözaltına alındığı operasyonda sanıkların büyük bir çoğunluğunun üniversite öğrencisi olduğu ve KOÜ`de öğrenim gördükleri öğrenildi.


İki kişi de adliye önünde gözaltına alındı

Terörlü mücadele ekiplerinin baskın yaptıkları evlerde PKK lehine izinsiz gösteriye katıldıkları ve terör örgütü adına propanga yaptıkları iddiasıyla bayan İrem Rana S., Ceyhan A., Y.T., D.T., H.O., F.M., B.Y., M.Z. ve Dicle Haber ajansı muhabiri olan İsmail E. Öğlen saatlerinde ifadelerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildiler. Sanıkların evlerinde yapılan aramalarda ise yasa dışı örgüt adına çok sayıda doküman bulunduğu öğrenildi. Sanıklardan büyük bir kısmı yüzlerini kapatırken bir sanık ise zafer işareti yaptı. Çevik Kuvvet minibüslerinde yoğun güvenlik önlemleri altında sanıklar adliyeye sokuldukları ise polis çevrede adeta etten duvar ördü. Sanıklardan bazılarının yakınları olduğu ileri sürülen sınıf öğretmenliği 4. sınıf öğrencileri olan Muhammet İ. ve Bişer Ç. De ekipler tarafından adliye önünde gözaltına alındı. İki kişi sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ