KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Kartepeli gençlere 3 ülkeden konuk
Kartepeli gençlere 3 ülkeden konuk
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 14:48
  • 754
  • 0

Kartepeli gençlere 3 ülkeden konuk

Yabancı konuklarını ağırlamak için hazırlıklarını tamamlayan Kartepeli gençler aynı zamanda tiyatro ve halk oyunları kursları da başlatıyor

Kartepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi, çalışmalarına hız verdi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi`nde yapılan toplantı saatlerce sürdü. Kartepeli gençler, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde uygulamaya konulan, Eylem 1,3 Demokrasi Projesi kapsamında yürütülen ve başvurusu kabul edilen “Küçük Şeyler” adlı proje kapsamında 3 ülkeden; Polonya, Romanya ve Litvanya`dan gelecek genç arkadaşlarını ağırlamak için programlarını çıkardı.

TİYATRO YAPACAKLAR
Kartepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ali Özdemir, “Meclisimize ‘Kartepe`ye benim de bir katkım olsun` diyen tüm Kartepeli gençleri davet ediyoruz” dedi. Önümüzdeki hafta Gençlik Meclisi`nin koordine ettiği tiyatro ve halk oyunları gruplarının derslerinin başlayacağını belirten Özdemir “Branşlarında uzman olan hocalarımızın vereceği derslerin ardından başarılı gösterilere imza atacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. Özdemir, tiyatro ve halk oyunlarına hevesli ve yetenekli tüm gençleri davet etti.

BAŞKAN TEBRİK ETTİ
Kartepeli gençlerin bu ayki toplantısına konuk olarak katılan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık “Toplantılarınızın sürekli ve verimli olarak gerçekleştiğini görmek çok güzel. Tiyatro ve halk oyunları kurslarına başlamanız, özellikle yurt dışındaki genç arkadaşlarınıza Kartepe'de ev sahipliği yaparak bir gönül köprüsü ve ülkemizin gönül elçileri olmanızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Bugün buraya zaman ayırmış olmanız sizlerin çalımalarınızı gönülden yaptığınızın göstergesidir” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ