KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Muammer Dereli, proje ortaklarını ağırladı
Muammer Dereli, proje ortaklarını ağırladı
Güncel
27 Kasım 2012 Salı 10:26
  • 916
  • 0

Muammer Dereli, proje ortaklarını ağırladı

Türk-Alman öğrenci değişimi programı kapsamında ‘Dans ve Tiyatro ile Kültürlerarası Sınırları Aşmak’ projesinde ülkemizi temsil etme gururunu yaşayan Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi, Alman proje ortaklarını Kocaeli’de ağırladı

Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi, Robert Bosch Vakfı desteğiyle gerçekleşen Türk–Alman öğrenci değişimi programı ‘Dans ve Tiyatro ile Kültürler Arası Sınırları Aşmak` projesinde Türkiye ve Kocaeli`yi temsil etmenin gururunu yaşıyor. Proje ortağı, Almanya`nın Sturttgart-Esslingen şehri Lerchenaecker Werkrealschule Okul`undan 2 öğretmen ve 14 öğrenci, geçtiğimiz günlerde İzmit`e gelerek Muammer Dereli`nin konuğu oldu.

 
HAYRAN KALDILAR
Bir haftalık çalışma takvimi içinde çok çabuk kaynaşan öğrenciler, derslere girerek sahne, modern dans, halk dansları, ebru gibi geleneksel el sanatları çalışmalarına katıldı. Tüm öğrenciler, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyle ortak projeler hazırlayarak sunumlar yaptı. Bu arada Kocaeli ve İstanbul`u gezme fırsatı da bulan konuk öğrenciler, tarihi, kültürel ve coğrafi zenginlikler kadar Türk misafirperverliğine hayran kaldı.
 
VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
Ziyaretin son günü Okul müdürü Celal İşçi, Almanca öğretmenleri Fikri Tuncer, Ekrem Kurt, İngilizce öğretmeni İlknur Uludağ, misafir okul müdürü Wolfgang, öğretmen Christel Anschütz, öğrenciler ve velilerin katıldığı bir veda gecesi düzenlendi. Müdür İşçi, “Bu projenin öncelikli amacı farklı kültürleri tanıyıp, farklı ülkelerdeki çocukları bir araya getirerek dostluklar oluşturmak ve barışçıl bir dünyada huzurlu yaşamalarını sağlamaktır” diyerek misafirlerine ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
UNUTULMAYACAK ANILAR
Konuk öğretmen ve öğrencilere katılım belgeleri ile çeşitli hediyelerin sunulduğu program; tiyatro kulübü öğrencilerinin mini oyunu, okul aile birliği üyelerinin çeşitli yöre yemekleriyle sunduğu ikram ve ardından Alman öğrencilerin de katılımıyla alkışlanan kına gecesi ile Artvin yöresi halk danslarıyla sona erdi. Alman konuklar ülkelerine çok mutlu, unutulmayacak güzel anılarla döndü. Muammer Dereli ekibi de 2013 Nisan ayında Almanya`ya gidecek.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ