KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Mucit aileler ODTÜ KYÖD’te
Mucit aileler ODTÜ KYÖD’te
Güncel
15 Nisan 2010 Perşembe 15:11
  • 808
  • 0

Mucit aileler ODTÜ KYÖD’te

ODTÜ KYÖD İlköğretim Okulu’nun hazırlık sınıfı öğrencileri ve velileri, ‘Mucit Aileler’ adlı etkinliğe katılarak atık malzemelerle 3 boyutlu çalışmalar yaptı

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD İlköğretim Okulu ‘Mucit Aileler` adlı etkinlik gerçekleştirdi. Okulun hazırlık sınıfı öğrencileri ve velilerinin katıldığı etkinlikte, atık malzemelerle ilgili üç boyutlu çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda mucit aileler, ‘Farklı bir okul tasarlayalım`, ‘Yaşlıların hayatını kolaylaştıracak bir alet icat edelim`, ‘Postacıların işlerini kolaylaştıracak bir icat yapalım`, ‘İnsanların tartışmalarını engelleyecek bir alet icat edelim` gibi proje konuları üzerinde çalıştı.

ÖZGÜVEN OLUŞTU
Veli ve öğrenciler, verilen problem durumlarına önceden planladıkları çözümleri atık materyalleri kullanarak, icatlarının üç boyutlu modellerini oluşturdu. Öğrenci gruplarının çalışmalarını tek tek sunduğu bu uygulamada öğrencilerin sunum sırasındaki özgüvenleri ve farklı fikirleri veliler tarafından memnuniyetle karşılandı. Bu çalışmada atık materyallerle sene başından itibaren sürdürülen geri dönüşüm ve çevre konularına tekrar değinildi. Etkinliğe veli ve öğrencilerin birlikte katıldığı “Gazeteler” adlı drama çalışmasıyla devam edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ