KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Müebbet hapis istendi
Müebbet hapis istendi
Güncel
22 Eylül 2010 Çarşamba 14:27
  • 2983
  • 0

Müebbet hapis istendi

Cumhuriyet Başsavcısı, mahkeme heyetinden On Numara Restaurant’ın otoparkında bir kişiyi öldüren Zekeriya Şahin için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti

13 Ekim 2009 tarihinde eski gar binasında hizmet veren On Numara Restaurant`ın otoparkında öldürülen Sinan Hasoğlu`nun duruşması 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde devam edildi. Davada tutuklu bulunan Zekeriya Şahin, Sercan Pastacı ve tutuksuz sanık Aydın Şahin hazır bulundu. Sanıkları Av. Hüseyin Acurman savundu. Müşteki cinayete kurban giden Sinan Hasoğlu`nun annesi Aysel Hasoğlu da avukatı Yasemin Yılmaz ile duruşmaya katıldı. Duruşmada Cumhuriyet Savcısı mütalaasını verdi. Avukat Yasemin Yılmaz da sanıkların ayrı ayrı cezalandarılması istedi.
 

TAHLİYESİNİ İSTEDİ
Savcı; Zekeriya Şahin`in ruhsatsız tabancayla kasten adam öldürme fiilini işlediği için ağırlaştırılmış müebbet hapis olarak cezalandırılmasını, cinayete yardım eden Sercan Pastacı`nın ise tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak tutuksuz yargılanmasını talep etti. Cumhuriyet Savcısı`nın Postacı hakkındaki tutuksuz yargılanma talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi. Daha sonra sanık avukatı Acurman ek yazılı savunma talebinde bulundu. Acurman`ın talebi üzerine mahkeme heyeti duruşmayı 3 Kasım tarihine erteledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ