KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Muhalefetten Tekel’e destek dayanışması
Muhalefetten Tekel’e destek dayanışması
Güncel
24 Aralık 2009 Perşembe 16:58
  • 814
  • 0

Muhalefetten Tekel’e destek dayanışması

Muhalefet partilerinin il başkanları, Sabri Yalım Parkı’nda bir araya gelerek düzenledikleri basın açıklamasında, bugün yapılacak olan bir saat geç işe başlama eylemine destek vereceklerini bildirdi

Muhalefet partilerinin il başkanları Sabri Yalım Parkı`nda bir araya gelerek, Tekel emekçilerinin Ankara`daki direnişine destek vermek amacıyla ortak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, DSP İl Başkanı Yakup Kalmuk, Demokrat Parti İl Başkanı Ercüment Şahin, İşçi Partisi İl Başkanı Fahrettin Uzuner, Yeni Parti İl Başkan Vekili Tahir Akköse katıldı.
 

MAZERET BİLDİRDİ
TP İl Başkanı Hüseyin Zeytinci ve HEPAR İl Başkanı Av. Ergin Gümüş mazeretleri nedeniyle buluşmaya katılamadı. Basın açıklamasını il başkanları adına İşçi Partisi İl Başkanı Fahrettin Uzuner okudu. Uzuner, Tekel işçilerinin haklı direnişine sonuna kadar destek vereceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz Kocaeli muhalefet partileri olarak, 25 Mayıs`ta grev yapan memurumuza en iyi şekilde desteğimizi verdik. Türk İş Başkanları Kurulu yarını (bugünü) ‘Tekel işçileri ile dayanışmak için eylem günü` ilan etti.
 

DESTEKLEYECEĞİZ
Türk-İş`e bağlı sendikalara üye işçiler, bir saat geç iş başı yaparak, çalışmama hakkını kullanacak ve tüm illerde iş çıkışında AKP binaları önünde kitlesel basın toplantıları düzenleyecek. Bizler de muhalefet partilerinin il başkanları olarak, işçilerimizin bu haklı eylemine sonuna kadar destek vereceğimizi buradan açıklamak istiyoruz. Başta emekçiler ve onların örgütleri olmak üzere, meslek odalarını, STK`leri ve bütün Kocaeli halkını, işçilerin bu haklı mücadelesini desteklemeye çağırıyoruz.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ