23 Mayıs 2018 Çarşamba 09:57
Müjdeyi verdi, trafik cezalarında yüzde 60 indirim!
Müjdeyi verdi, trafik cezalarında  yüzde 60 indirim!
Güncel
16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:14
  • 988
  • 0

Müjdeyi verdi, trafik cezalarında yüzde 60 indirim!

Körfez Şoförler Odası Başkanı Ali Karadeniz, şoför esnafının en çok yakındığı konulardan biri olan karayollarında geçiş ihlali sonrası yazılan para cezalarında, olumlu gelişmenin gerçekleştiğini ve cezaların yüzde 60 oranında indirildiğini söyledi.

Kararla ilgili müjdeyi veren Karadeniz, Körfez Şoförler Odası ve Federasyon’un çalışmaları neticesinde olumlu gelişmenin yaşandığını belirtti. Karadeniz, alınan karar gereği TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, karayollarında geçiş ihlaline ilişkin para cezalarına yüzde 60 oranında indirim getiren düzenlemenin de bulunduğu kanun teklifini kabul ettiğini söyledi.

Kabul edilen teklife göre, Karayollarında geçiş ihlaline ilişkin para cezaları yüzde 60 oranında azaltılacak, tüm otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayollarında geçiş ücreti ödemeden çıkış yapan araç sahiplerine, geçiş ücreti ödemeden giriş çıkış yaptığı mesafeye ait geçiş ücretinin 10 katı tutarında uygulanan idari para cezası 4 katına indirilecek.

İhlalli geçiş yapan yabancı plakalı araçların 15 gün içinde ülkeyi terk etmeleri halinde, 15 günlük ödeme süresi geçtikten sonra yapılacak çıkışlarda geçiş ücreti ile birlikte idari para cezası ve para cezaları tahsil edilebilecek.

Bu düzenleme, kanun yürürlüğe girmeden önce uygulanan söz konusu cezalar için de geçerli olacak. Araç sahiplerine tahakkuk ettirilen, ancak düzenlemenin yürürlük tarihi itibariyle tahsilatı yapılmayan para cezaları hakkında ise uygulanmayacak.

Şoförler Odası ve Federasyon’un çalışmaları sonrasında AK Parti'nin sunduğu ve kabul edilen önergesiyle, "geçiş ücreti ödemeden otoyollardan geçenlere, geçiş ücretinin 10 katı tutarında uygulanan idari para cezasının 4 katına indirilmesi" hükmü, Avrasya Tüneli'nden geçişleri de kapsayacak.

Karadeniz, alınan kararın sevindirici olduğunu belirterek, “İnşallah toplu taşımada KDV oranının yüzde 8’e inmesi ve esnafımıza indirimli yakıt verilmesi tekliflerimiz de görüşülür ve kabul edilir” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

23 Mayıs 1937
ABD'li sanayici John D. Rockefeller öldü.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir