KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Mumla oynarken yanarak öldü
Mumla oynarken yanarak öldü
Güncel
12 Aralık 2010 Pazar 14:01
  • 4184
  • 1

Mumla oynarken yanarak öldü

Dilovası ilçesinde, elektrik olmadığı için evde mum yakıp inekleri sağmaya giden ailenin 2 yaşındaki çocukları korkunç bir şekilde yanarak can verdi.

Edinilen bilgilere göre Dilovası`na bağlı Tepeçik Köyü`nde meydana gelen olay şöyle gelişti. Saniye - Kemal Turan Çifti, sabah kalktıklarında elektrik kesintisi nedeniyle mum yaktı. Turan çifti havanın aydınlanmaya başlamasıyla birlikte ahırdaki inekleri sağmak için mumu yanar halde bırakarak evden ayrıldı.


Bir süre sonra uyanan Turan çiftinin 2 yaşındaki bebekleri Medine Turan, mumla oynarken ev ateş aldı. Odayı saran ateş Medine bebeğin korkunç bir şekilde yanarak can vermesine neden oldu.


Geri döndüklerinde çocuklarının cansız bedeli ile karşılaşan Turan ailesi sinir krizleri geçirdi. Acılı aileyi komşuları teskin etmeye çalışırken Dilovası İlçe Jandarma Komutanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.


Olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardında vücudunun üçte ikisi yanan Medine bebeğin cesedi otopsi yapılmak üzere Dilovası`ndaki Ovam Tıp Merkezi`ne kaldırıldı. Savcılık olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ