KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Musa Çakmak’ın mezarı açıldı
Musa Çakmak’ın mezarı açıldı
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 12:45
  • 2664
  • 0

Musa Çakmak’ın mezarı açıldı

2009 yılında Kartepe Sultaniye Köyünde öldürülen Musa Çakmak’ın mezarı incelenmek üzere açıldı

Suadiye Merkez Mahallesi'nde oturan, inşaat işleri yaparak hayatını kazanan Musa Çakmak (54), 2009 yılında Sultaniye Köyü`nde ölü olarak bulunmuştu. Talihsiz adamın ölümünü herkes kaza olarak nitelendirirken, otopside ise olayın kaza değil cinayet olduğu ve tüfekle vurulduğu ortaya çıkmıştı. Kısa bir süre sonra Musa Çakmak'ın amcasının oğlu olan ve aynı adı taşıyan Musa Çakmak gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

 

25 YIL CEZA ALMIŞTI
Olayı kabul etmeyen Musa Çakmak`a geçtiğimiz aylarda yargılandığı Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 25 yıl hapis cezası verilirken, dosya onanmak için Yargıtay`a gönderilmişti. Yargıtay, öldürülen Musa Çakmak`ın kesin ölüm sebebinin belli olmaması için dosyayı tekrar mahkemeye göndermiş ve mahkemede karar üzerine mezarın açılmasına karar vermişti.
 

MEZAR AÇILDI
Karar gereğince sabah saatlerinde Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi Gültekin Remzi Yüksel başkanlığında Cumhuriyet Savcısı Boğaç Başoğlu, katipler ile görevliler polis nezaretinde Suadiye Merkez Mezarlığı`nda bulunan Musa Çakmak`ın mezarını açtı. Görevliler tarafından uzun uğraşlar neticesinde Çakmak`ın cenazesi alınıp mühürlenerek İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Mahkeme 27 Aralık tarihinde görülecek. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ