KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
MÜSİAD’dan Türkiye toplantısı
MÜSİAD’dan Türkiye toplantısı
Güncel
21 Aralık 2012 Cuma 16:53
  • 1325
  • 1

MÜSİAD’dan Türkiye toplantısı

MÜSİAD Kocaeli Şubesi ev sahipliğinde 29 Aralık’ta tüm Türkiye’den 36 şubenin katılacağı ekonomik sorunların masaya yatırılacağı bir ‘Türkiye İstişare Toplantısı’ yapılacak

AKP İl Teşkilatı, sendikaları, odaları ve dernekleri ziyaret ederek sıkıntılarını dinlemeye devam ediyor. AAKP2liler bu kapsamda Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kocaeli Şubesi`ne ziyarette bulundu. Ziyarette her 3 ayda bir ekonomik sıkıntılar ve sorunlar üzerine rapor hazırladıklarını kaydeden MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Recep Bilal Şengün, 29 Aralık Cumartesi günü saat 10.00`da KOTO`da MÜSİAD`ın ‘Türkiye İstişare Toplantısı`nı yapacaklarını açıkladı.

 
RAPOR İSTEDİ
Sivil toplum örgütlerinin sorunlarını dinlemek için oluşturduğu ekiple ziyaretlere başlayan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ziyaretlerine eli boş gitmiyor. Civelek, çikolatayla gittiği ziyaretlerde tatlı yiyip tatlı konuşuyor. Civelek, “Yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekledik. STK`ları, odaları dolaşarak ekonomiyle ilgili görüşleri almak istiyoruz. 4 Ocak`ta Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan şehrimize gelecek. Bu toplantıda şehrin sorunlarını kendisine aktaracağız” diyerek MÜSİAD`dan sorunların yer aldığı bir dosya istedi.
 
BİZ AYAĞINA GİDİYORUZ
Türkiye`nin ekonomik durumunun geçmiş yıllarla kıyaslamayacak kadar iyi olduğunu kaydeden Civelek, “Kriz bizi teğet geçmiş ülkemiz çok güzel bir duruma gelmiştir. Sokakta esnafımızda ticaret konusundaki zorluklarla alakalı bunları da anlatalım istiyoruz. Odaların bizi ziyaret edip bize sorunlarını söylemesi gerekirken biz onların ayağına geliyoruz ve sıkıntıları konuşuyoruz” diyerek farklı bir politika izlediklerini kaydetti.
 
3 AYDA BİR RAPOR
Ardından ziyaretten dolayı teşekkür eden MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Recep Bilal Şengün, yapılan çalışmanın kent için çok önemli olduğunu belirtti. Şengün, “Burada ticaretle uğraşan esnaftan en büyük sanayiciye kadar birçok sorun var. Bunların bir şekilde dile getirilmesi için böyle bir çalışmanın olması bizi mutlu etti. Biz 3 ayda bir sıkıntı ve ekonomi ile ilgili bir rapor hazırlayıp genel merkeze gönderiyoruz” diyerek çalışmalarından söz etti.
 
TÜRKİYE İSTİŞARESİ 
MÜSİAD tarafından 29 Aralık Cumartesi günü yapılacak programda kimya ve metal sektöründe yaşanan sıkıntıların masaya yaratılacağını aktaran Şengün, Toplantıya çevre bakanlığından, sanayi bakanlığından, Tüpraş‘tan ve tüm sanayi kuruluşu temsilcilerinden katılımlar gerçekleşeceğini aktardı. Programla ilgili başkan Şengün, “Bu tür organizasyonları, kentimize ekonomik refah ve huzur getirmesinden dolayı destekliyoruz” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ