KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Musiki korosundan unutulmaz bir gece
Musiki korosundan unutulmaz bir gece
Güncel
17 Aralık 2012 Pazartesi 10:59
  • 872
  • 0

Musiki korosundan unutulmaz bir gece

Büyükşehir Belediyesi Musiki Derneği Korosu, sezonun açılışını verdikleri keyifli bir konserle gerçekleştirdi

1947 yılından bu güne kadar faaliyet gösteren Büyükşehir Belediyesi Musiki Derneği Korosu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde verdikleri konserle sezon açılışını gerçekleştirdi. Birbirinden güzel 28 parçanın seslendirildiği geceye ünlü bestekar Alaeddin Yavaşça ise telefonla katılarak herkese sevgilerini gönderdi.

 
47 KORİST TAM KADRO
Erdinç Çelikkol şefliğinde gerçekleşen konserde dernek başkanı Hasan Vehbi Hopalı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ve davetliler katıldı. Konserde içlerinde vali yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan, İzmit Belediyesi CHP`li Meclis Üyesi Gülümser Ayhan`ın da bulunduğu 47 korist yer alırken, 6 solist ise hicaz, rast, nihaved ve mahur gibi birçok makamdan parçalar seslendirdi.
 
SAZ SANATÇILARI BÜYÜLEDİ
Konserde kemanda Enis Öztürk, İsmet Yıldız ve Alper Ekşioğlu violada İlhan Pamuk, kemençede Uğur Özcan, neyde Güngör Barış Görgün, Kaya Tümtürk, Emre Ergüney, Metin Ağca ve Arif Ataş, mızraplı tanburda Burak Eyisoy, udda Mesut Cengiz, Turgut Ateş, Ahmet Karakuş, Ergun Güler, Cengiz Çoral, Kemal Bıyıklı ve Güray Gürşen, kanunda Halil Demirel, Ufuk Ramazan Doğan ve Tacettin Şahin, kudümde Birol Damar ve son olarak ritimde Güray Göbekçioğlu yer alırken çaldıkları eserlerle konukları büyüledi. 
 
YAVAŞÇA, TELEFONLA KATILDI
İki bölümden oluşan konserin ikinci bölümünde seslendirilen birçok eserin sahibi olan ve işleri nedeniyle konsere katılalamayan Alaeddin Yavaşça, Kilis`ten telefonla bağlandı. Ünlü bestekar Yavaşça, koro ekibine ve konseri dinlemeye gelen musiki sevenlere bol bol sevgi gönderirken, herkese teşekkür etti. Program sonunda sanatçılara teşekkür edilerek, çiçekler sunuldu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ