KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Musiki severler mest oldu
Musiki severler mest oldu
Güncel
12 Aralık 2011 Pazartesi 11:27
  • 3059
  • 0

Musiki severler mest oldu

Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği, 2011 yılı güz konserini verdi. Geceye musiki severler büyük ilgi gösterirken, protokol üyeleri ilgisiz kaldı

Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği, kurulduğu günden bu yana geleneksel hale getirdiği güz konserlerine bir yenisini daha ekledi. Dernek, 64. yılında Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM)`de bir konser verdi. Geceye musiki severler büyük ilgi gösterirken protokol üyeleri için ayrılan koltukların boş kalması gözlerden kaçmadı. Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği, güz konserine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ve çok sayıda musiki sever katıldı.
 

BİRLİKTE SÖYLEDİLER
Konserde dernek başkanı Vehbi Hopalı ve dernek yöneticileri hazır bulundu. Hopalı, musiki severleri müzikle başbaşa bırakmadan önce yaptığı kısa konuşmada, katılımcıları selamladı. Şef Erdinç Çelikkol`un yönetiminde gerçekleştirilen konserde, musiki severler Türk Sanat Müziği`nin en güzel eserleriyle adeta mest oldu. Zaman zaman katılımcıların da oturdukları yerlerden eserlere eşlik ettiği eserlere doyum olmadı. Ağırlıklı olarak bestekar Fehmi Tokay`ın eserlerinin yer aldığı konserde; Hicaz, semagah, hüzzam, kürdi ve acemkürdi makamlarından 30 eser seslendirildi. Konseri ünlü bestekar Amir Ateş, eski belediye başkanları; Halil Vehbi Yenice, Abdullah Köktürk ve Ali Kahraman birlikte izledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ