KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Muş'taki olaylarda 1 kişi öldü
Muş'taki olaylarda 1 kişi öldü
Güncel
15 Aralık 2009 Salı 13:35
  • 1317
  • 1

Muş'taki olaylarda 1 kişi öldü

Muş Bulanık' ta çıkan olaylarda esnaf göstericilere ateş açtı, 2 kişi hayatını kaybetti.

Muş'un Bulanık İlçesi'nde kapatılan DTP`nin ilçe binası önünde yapılacak basın açıklamasına katılanlar, işyerlerini ve polisi taş yağmuruna tutunca şehir karıştı.


DÜKKANI KUNDAKLANDI

İddialara göre dükkanı taşlanan bir esnafın göstericilerin üzerine ateş açması sonucu ilk belirlemelere göre iki kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı...

Bu olayın ardından ateş açan esnafının dükkanının göstericiler tarafından kundaklandığı bilgisi var...


"DIŞARI ÇIKMAK MÜMKÜN DEĞİL"

NTV'de telefonla canlı yayında bağlanan Bulanık Belediye Başkanı Ziya Akkaya, yaptığı açıklamada,"Vahim bir olay içerisindeyiz. Şu anda da devam ediyor. DTP'nin kapatılamsıyla ilgili bir basın açıklaması yapılmış. Çıkan olaylar esnasında bir manifatura dükkanından ateş açmış. İki ölü çok sayıda yaralı var. Bulanık'da dışarı çıkmak mümkün değil. Büyük bir gerginlik var. Polisler geri çekildi. Büyük bir taşkınlık var. Kimse müdahale etmiyor" diye konuştu.

Yaralıların bir kısmının Bulanık'daki hastanelerde bir kısmının da Muş Devlet Hastanesi'nde tedavi edildiği açıklanırken, ölenlerden birinin cesedinin de Muş Devlet Hastanesi'nde olduğu öğrenildi.


BAŞKAN DEDE: KAÇINILMAZDI

Muş Belediye Necmettin Dede ise yaptığı açıklamada, Muş genelinde sükunetin hakim olduğunu söyledi. Dede, bir vatandaşın dükkanı taşlanıp, yağma ediliyorsa. Elbette cevap verilecektir. Bu kaçınılmazdır" diye konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ