KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Büşra, Derince'nin milli gururu
Büşra, Derince'nin milli gururu
Salon Sporları
10 Nisan 2010 Cumartesi 13:11
  • 1452
  • 1

Büşra, Derince'nin milli gururu

Derince Belediyespor Taekwon-Do Takımı oyuncularından Büşra Ark, Uluslararası İspanya Açık Taekwon-Do Turnuvası’nda milli formayla ülkemizi temsil edecek

İSPANYA`YA GİDECEK
Derince`de doğup büyüyen ve Derince Belediyespor formasıyla il bazında ve ülke çapında çeşitli şampiyonalarda madalya kazanan Büşra Ark, elde ettiği başarılarıyla milli takıma yükseldi. Uzun bir aradan sonra Kocaelili bir tekvandocunun milli takıma çağrılmasının haklı gururunu yaşadıklarını belirten Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Derince Belediyespor`un ‘spor gecesi`nde sporcusuyla birlikte basına poz verdi. Heyecanlı olduğu gözlenen Büşra ise İspanya`da, Derince`yi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

23-24 Ocak tarihlerinde Alanya`daki Atatürk Spor Salonu`nda yapılan Taekwon-Do Genç Milli Takım Seçmeleri`nde milli takım antrenörleri tarafından Gençler B Milli Takıma seçilen Büşra Ark, Bu yıl 8`incisi organize edilen Uluslar arası İspanya Açık Teakvando Turnuvası`nda 68 kiloda ülkemizi temsil edecek. 12 Nisan`da Ankara Parlıament Oteldeki kampa katılacak olan Büşra, 24-25 Nisan tarihlerindeki şampiyona için 21 Nisan`da milli takım kafilesiyle birlikte ispanya`ya hareket edecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ