KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Naip Yıldırım güven tazeledi
Naip Yıldırım güven tazeledi
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 08:38
  • 1196
  • 0

Naip Yıldırım güven tazeledi

Üç adayın yarıştığı ve 84 üyenin oy kullandığı Derince Kent Konseyi Başkanlığı seçiminde ipi göğüsleyen isim 32 oyla Naip Yıldırım olurken, Ataman Ertuğrul 28, Adnan Akarsu ise 22 oyda kaldı

KAYMAKAM CANTÜRK KONUŞMA YAPTI
Derince Kent Konseyi`nin 3. Genel Kurulu Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde yapıldı. Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Balcı, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği kongrede açılış konuşmasını yapan Başkan Yardımcısı Adnan Balcı, kongrenin Derince`ye hayırlı olması temennisinde bulundu. Kent Konseyi`nin kuruluşundan beri başarılı çalışmalara imza attığını söyleyen Kaymakam Cantürk ise yaptığı konuşmada ‘Derince Belediyesi bugüne dek Kent Konseyi`ne önemli katkılar sağladı. İnanıyorum ki belediyemiz desteğini arttırarak sürdürecek. Sizler bu kenti sevdiğiniz için buradasınız ve bizler sizlerin yanındayız` dedi.
 

 

YÜRÜTME KURULU DA YILDIRIM`IN OLDU
Divan başkanlığını Hikmet Karadeniz, katiplikleri Bekir Sargın ve İsmail Hamzaoğlu`nun yaptığı genel kurulda ilk olarak başkan adayları Naip Yıldırım, Ataman Ertuğrul ve Adnan Akarsu kendilerini tanıtıcı konuşmalar yaptı. Adnan Akarsu, konuşmasında kazananın Derince olacağını belirtirken, Ataman Ertuğrul, adaylıktaki amaçlarının Derince`ye hizmet olduğunu söyledi. Mevcut Başkan Naip Yıldırım ise daha güzel işlere imza atmak için göreve talip olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından yapılan genel kurulda Naip Yıldırım yeniden başkanlığa getirildi. Kullanılan 84 oyun 32`sini kazanan Naip Yıldırım başkan olurken, Ataman Ertuğrul 32, Adnan Akarsu 22 oy aldı. Başkanlık seçiminde 2 oy ise geçersiz sayıldı. Yürütme kurulu seçiminde ise Naip Yıldırım`ın yönetimi 31 oyla göreve geldi. Ataman Ertuğrul`un yönetimi 24 oy, Adnan Akarsu`nun listesi 23 oy alırken, 6 oy ise geçersiz sayıldı.
 

 

NAİP YILDIRIM`IN KAZANAN LİSTESİ:
Naip Yıldırım (Başkan)
Hamiyet Kağıtlı
Seçkin Altan
Abdülkadir Aydın
Ahmet Can
Emine Altındağ
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ