KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Nakliyat-İş Sendikası’ndan BBS işçilerine destek
Nakliyat-İş Sendikası’ndan BBS işçilerine destek
Güncel
26 Eylül 2018 Çarşamba 10:17
  • 6158
  • 2

Nakliyat-İş Sendikası’ndan BBS işçilerine destek

BBS Metal İşçileri, Kötü çalışma koşullarına, sefalet ücretine isyan ederek Birleşik Metal-İş sendikasına üye oldular, işveren sendikaya üye oldukları için işçileri işten attı.14 gündür direnişte olan işçilere, DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası dayanışma ziyaretinde bulundu.

Neyse O adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Kötü çalışma koşullarına, sefalet ücretine isyan ederek sendikalaşma kararı alan BBS Metal işçileri DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş sendikasına üye oldular. Birleşik Metal-İş sendikasının çoğunluğu sağlamasının ardından işveren saldırıya geçerek sendika üyesi 11 işçiyi işten attı.

“Yaşasın Sınıf Dayanışması”

Bunun üzerine işçiler anayasal hak olan sendikaya üye olma haklarına sahip çıkmak, haksız bir şekilde atıldıkları işlerine geri dönmek ve insanca yaşayabilecekleri ücret ve çalışma koşullarını sağlamak için iş yerlerinin önünde direnişe başladılar. 14 gündür direnen Birleşik Metal-İş üyesi BBS Metal işçilerine dün DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası Gebze Şube yöneticileri dayanışma ziyaretinde bulundular. Ziyarette bir konuşma yapan Nakliyat-İş Gebze Şube Başkanı Erdal Kopal işçi sınıfının çıkarlarının ortak olduğunu bu nedenle de mücadelenin de ortaklaştığını belirti. Aylardır direnişte olan Real İşçilerinin, Uyum/Makro İşçilerinin, Muğla Taşıt Muayene İşçilerinin, Cargill ve Flormar İşçilerinin direnişini de selamlayan Kopal işverenlerin işçi-sendika düşmanlıklarına karşı işçiler haklarını alıncaya kadar mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirterek BBS direnişi ile de maddi ve manevi olarak her zaman dayanışma içerisinde olacaklarını söyledi. Daha sonra sohbetlerle devam eden ziyarette “BBS Metal İşçisi Yalnız Değildir”,  “Direne Direne Kazanacağız”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek” sloganları atıldı.

 

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
Yazan: Ramazan KAP

ZAFER DİRENEN İŞÇİLERİN OLACAK.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Kivilcimumut

Nakliyat -işi, işçi sınıfı adına gösterdiği bu örnek davranıştan dolayi tebrik ederiz ✌

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi. İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ