KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Nakliyat-İş'e şafak baskını
Nakliyat-İş'e şafak baskını
Güncel
08 Aralık 2009 Salı 11:34
  • 913
  • 0

Nakliyat-İş'e şafak baskını

Nakliyat-İş Sendikası Gebze şubesine polis baskın düzenledi. Nakliyat İş Gebze Şube Başkanı Erdal Kupal ve bazı üyelerin de gözaltına alındı.

DİSK`e bağlı Nakliyat İş Sendikası'nın genel merkezi ve bazı şubelerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi.  Sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda sendikanın genel merkezi ve şubeleri aranırken, Genel Başkanı Ali Küçükosmanoğlu ve bazı yöneticiler gözaltına alındı.


Genel Merkez`e baskın

Edinilen bilgiye göre, DİSK'e bağlı Nakliyat İş Sendikası'nın Genel Başkanı Ali Küçükosmanoğlu ve bazı yöneticiler sabah saatlerinde evlerinde gözaltına alındı. Gözaltıların ardından sendikanın genel merkezi ve şubelerinde polis tarafından arama başlatıldı. Aramalar sırasında Çevik Kuvvet polisi de bina önlerinde güvenlik önlemi aldı. Aramalar sırasında sendika yetkililerine herhangi bir bilgi verilmediği dile getirildi. Baskınla büyük bir şok yaşadıklarını belirten Nakliyat İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Menek, "Başkan ve bazı yöneticilerimiz sabah 05.00 sularında evlerinde gözaltına alınmış. Gözaltı ve arama gerekçelerini henüz bilmiyoruz. Sendikaları bitirmeye yönelik çabalar var. " şeklinde konuştu.
 Şubelere de baskın

Genel Başkan Ali Küçükosmanoğlu'nun yanısıra, Sendika Genel Sekreteri Aziz Cengiz, Eğitim Daire Başkanı Abdullah Menek, Örgütlenme Daire Başkanı Abuzer Aslan, Genel Mali Sekreter Rıza Ballı, İstanbul Şube Başkanı Nurettin Gümüş, İstanbul Şube Sekreteri Hacı Altaş, DİSK ve Nakliyat İş Konya Bölge Temsilcisi Ali Özçelik, Nakliyat İş Gebze Şube Başkanı Erdal Kupal ve bazı üyelerin de gözaltına alınan isimler arasında olduğu öğrenildi.

 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ