KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Necati Korkmaz oğlunu evlendirdi
Necati Korkmaz oğlunu evlendirdi
Güncel
Aktan Uslu
16 Haziran 2019 Pazar 13:33
  • 2263
  • 0

Necati Korkmaz oğlunu evlendirdi

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz’ın oğlu Abdulkadir Korkmaz, Dilara Özbilici ile görkemli bir düğünle dünya evine girdi

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz ile Nilgün Korkmaz çiftinin yakışıklı oğulları Abdulkadir Korkmaz ile Nurten Ayşe – Turan Özbilici çiftinin güzel kızları Dilara görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

 Anadolu Sarayı Salon Diamond’da gerçekleşen düğünde çiftin nikahlarını Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz kılarken şahitliklerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Sinan Ejderoğlu ve Birol Aydın ile Genel İdare Kurulu Üyesi Recep Sarıdoğan üstlendi. Çiftin düğünlerine Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, AKP Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Darıca İlçe Sağlık Grup Başkanı Doktor İlhan Kadıoğlu, Saadet Partisi İlçe Başkanları Samet Gürsoy (İzmit), Yusuf Aksu (Çayırova), Mustafa Türel (Dilovası), Ömer Faruk Coşkun (Körfez), AGD Gebze Başkanı Muhammed Emin Karakaya’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

“GÖRÜCÜ USULÜ DAHA SAĞLIKLI”

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz günümüzde evliliklerin artık menfaatler üzerine kurulduğunu, bu tutumun her tür gelenek ve örfümüze aykırı olduğunu belirtip en sağlam temellerin görücü usulü evliliklerde atıldığını çünkü iki gençten ziyade iki ailenin tavsiyelerinin daha büyük önem taşıdığını söyledi.

CÜZDAN JESTİ

Nikah akdinin ardından çifte mutluluklar dileyen Başkan Büyükgöz evlilik cüzdanını çiftten gelin hanıma teslim etmek üzere Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın’a, Birol Aydın da KBB Başkanvekili Yaşar Çakmak’a teslim etti. Çakmak ise cüzdanı vermek için aile reisi olduğu gerekçesiyle damadı tercih etti.

OTİZM UYARISI

Başkan Büyükgöz nikahın sona ermesinin ardından, “Kamu spotu” tarzında bir uyarıda daha bulundu. Eskiden binde 3 olan otizmli çocuk oranının günümüzde yüzde 3’e yükseldiğini kaydeden Büyükgöz bu artışta üç ana etkenin ise kadınların aşırı kozmetik kullanımı, bulaşıkta kullanılan hatalı deterjanlar ve kadınların sigara tüketimi olduğunu kaydetti.

Nikahın ardından takı töreni ve eğlenceyle süren düğünde birbirlerine dünür olan Korkmaz ve Özbilici aileleri dört dörtlük bir ev sahipliği yaparken çocuklarının mürüvvetini gördükleri mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm konuklarına teşekkür etti.

 

DİĞER HABERLER

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

İlki Nisan ayında Gebze Ticaret Odasında rekor katılım ile gerçekleştiren eğitim programının ikincisi düzenlendi.TÜGEM Kocaeli( Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri) yönetimi ve Zingat Emlak Portalı tarafından organize edilen,Gayrimenkul Sektörüne yönelik olarak Hilmi Işıkören ve Belgin Benek tarafından verilen ‘’Emlakta Başarılı Olmanın 22 Yolu ‘’ başlıklı eğitime yoğun ilgi oldu.Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen eğitime rekor sayıda katılım gerçekleşti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ