KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Nedim Arsal: İstifa etmiyorum
Nedim Arsal: İstifa etmiyorum
Güncel
21 Kasım 2010 Pazar 09:58
  • 4532
  • 39

Nedim Arsal: İstifa etmiyorum

AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal, hakkında çıkan istifa edeceği yönündeki iddialara son noktayı koydu: “Kesinlikle istifa etmeyeceğim”

AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Nur Cengiz`in düğün merasimi nedeniyle her hafta pazar günleri gerçekleştirdiği yürüyüşü iptal eden İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal, dün basın mensuplarıyla NCITY Alışveriş Merkezi`nde bulunan Artı 1 Cafe`de bir araya gelerek hakkında çıkan iddiaları değerlendirdi. Yapılan kahvaltının ardından konuşan Arsal, AKP İl Başkanı Zeki Aygün`ün bir yerel gazeteye verdiği demeç nedeniyle ortaya atılan “Arsal istifa mı edecek” söylentilerine son noktayı koydu. Arsal, “Görevimin başındayım, kesinlikle istifa etmeyeceğim” dedi.
 

SÖYLENENLER ÇARPITILMIŞ
Arsal şunları söyledi: “İl başkanımızdan demek hakkında yalanlama gelmedi ancak ben söylenenlerin çarpıtıldığını düşünüyorum. Kendisi çok iyi niyetli bir insan. Benim görevde kalıp kalmayacağıma genel merkez karar verir. Ben kendi özeleştirimi yaptım ve özür diledim. Şu anda herhangi bir sıkıntı yok. Görevimin başındayım. Referandumda aldığımız başarı ortada. Biz tabanın oylarıyla geldik, gazete manşetleriyle gitmeyiz. İstifa edeceğimi düşünenler boşuna beklemesin. Kesinlikle istifa etmeyeceğim.” Arsal, görevden alınması durumunda AKP`de siyasete devam edip etmeyeceği sorusuna ise şöyle cevap verdi:
 

MİLLETVEKİLİĞİ HEDEFİM YOK
“Ben bu partiye gönül koymuşum. Makamlarda gözüm yok. Bir beklentim de yok. Ne milletvekilliğine ne de belediye başkanlığına aday değilim. Görevden alınsam da alınmasam da AKP`ye hizmet etmeye devam edeceğim. Kesinlikle başka bir partiyi düşünmem. Artık, ‘görevden alınacak`, ‘istifa edecek` gibi söylentilerle anılmak istemiyorum.” Yaptığı sivri açıklamalarıyla parti büyüklerinden tepki alan ancak buna rağmen zaman zaman açıklamalarını sürdüren Arsal`a basın mensupları bu gücü nereden aldığını sordu. Arsal, Allah`tan ve tabanından başka kimseye güvenmediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 

BAZEN KENDİME KIZIYORUM
“Kayınpederim Şevki Yılmaz`dan güç aldığım iddia ediliyor. Böyle bir durum söz konusu değil. Bazen beni uyardığı, hatta bana kızdığı bile oluyor. Ben de kendime zaman zaman kızıyorum ama sözlerimi gazeteci olmadığım için ölçerek tartarak konuşmuyorum. Sonra da basına malzeme çıkıyor. 12 ilçe başkanı içerisinde en çok gündeme taşınan isim olmamın sebebini ben basının İzmit merkezli olmasına bağlıyorum.” Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen İzmit ilçe danışma meclisinde başkanları tabanına sahip çıkmamakla eleştiren Arsal, geçen süre içerisinde değişen birşey olup olmadığı yönündeki soruya ise şöyle yanıt verdi:

 

BEN KİMSEYİ FİŞLEMEDİM
“Önemli gelişmeler yaşandı. Olumlu şeyler tabiki var. Önceki yıla nazaran başkanlarımız parti tabanıyla ve teşkilatlarıyla daha çok ilgileniyor. Başkanlarımızdan memnunuz.” Arsal gazetemizde çıkan kendisine yönelik ‘Eğitim-Sen`e üye olan öğretmenleri fişlediğine dair` haberimize de gönderme yaparak, “Ben solculara karşı hiçbir zaman kötü söz söylemedim. Benim dayım da koyu bir DSP`liydi. Ben insanların siyasi görüşlerine saygılı bir insanım. Benim böyle bir yetkim yok. Kimseyi fişlemedim” şeklinde konuştu. Arsal, konuşmasının ardından basın mensuplarıyla birlikte 10 D Cinema`ya geçerek, 10 boyutlu sinemanın keyfini çıkardı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ