KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Nedim Bekar, Şanlı ve Bilgiç’i sordu
Nedim Bekar, Şanlı ve Bilgiç’i sordu
Güncel
22 Kasım 2010 Pazartesi 14:36
  • 2171
  • 1

Nedim Bekar, Şanlı ve Bilgiç’i sordu

MMP İl Başkanı Nedim Bekar müteahhit Recep Şanlı ve koordinatör Adnan Bilgiç’le ilgili çeşitli iddialar ortaya attı. Bekar, şimdi Büyükşehir’den cevap bekliyor

Gebzeli Ahmet Reyiz Yılmaz`ın MHP`den ihraç edildikten sonra kurduğu Milliyetçi Muhafazakar Partisi`nin il başkanı Nedim Bekar, Büyükşehir Belediyesi`nde gizli ve girift ilişkiler olduğunu iddia ederek, bunların bir an önce kamuoyuyla paylaşılmasını istedi. Bekar, “Büyükşehir`e iş yapan Recep Şanlı ile koordinatör Adnan Bilgiç`in belediyeyle olan ilişkileri nedir? Belediye bu iki isme neden göz yumuyor?” diye sordu.
 

YUVACIK`I YAPMIŞTI   
Bekar, belediyede proje koordinatörü olarak görev yapan Adnan Bilgiç isimli kişinin geçmişinin çok şaibeli olduğunu iddia ederek, “Adnan Bilgiç`in Yüksel Proje ile bağlantısı nedir? Ankara`da yıllarca Gür İş`te müdürlük yapmış olan Bilgiç, Yuvacık Barajı`nı inşa eden firmanın proje müdürüdür. Barajı yapanları, yaptıranları mahkemeye veren başkan ve vekillerin Adnan Bilgiç ile ne işleri var? Ondan başka ilimizde koordinatör olacak kimse yok mu?” ifadelerini kullandı.
 

İHALEYİ DEVRETTİ  
Bekar şöyle devam etti; “Belediyenin koruma altına aldığı ikinci isim Recep Şanlı`dır. Şanlı Umuttepe yolunun 3. kısım ihalesini alıp, Rota İnşaat firmasına satan adamdır. Aslında bu ihaleye Rota da girmişti. Verdikleri fiyat teklifleri birbirine çok yakındı. Recep Şanlı bu ihaleyi kazandı, fakat Rota İnşaat`a bir milyon TL`nin üzerinde fiyatla devretti. Rota firmasının İzmitli müteahhitleri iflasın eşiğine gelmiştir ve Büyükşehir buna göz yumuyor. İzmitli`nin hakkını İstanbullu adamlara peşkeş çekiyorlar.”
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ