KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
NEGMAR’dan İDO’ya sert cevap..!
NEGMAR’dan İDO’ya sert cevap..!
Güncel
09 Aralık 2012 Pazar 10:08
  • 2244
  • 3

NEGMAR’dan İDO’ya sert cevap..!

Eskihisar- Topçular arasında sefer yapmak isteyen ama bu güne kadar bu amacına ulaşamayan NEGMAR Grup, İDO’nun yaptığı açıklamalara tepki göstererek sert bir açıklama yaptı.

İDO`nun arabalı vapur seferleri yaptığı yerlerden birisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediye sınırları içindeki Eskihisar- Topçular arasında sefer yapmak isteyen ama bu güne kadar bu amacına ulaşamayan NEGMAR Grup, İDO`nun yaptığı açıklamalara tepki göstererek sert bir açıklama yaptı.

İşte NEGMAR`ın İDO için yaptığı açıklama;
“Rekabet Kurumu`nun yaptığı açıklama ile İDO`nun hatlarla ilgili tekel hakkının olmadığı bir kez daha teyit edildi” diyen Bülent Şafak:  
İDO gürültüyle gerçekleri saklamaya 
çalışıyor, bizi gürültü ile vazgeçiremezler
Negmar Grup bünyesindeki Narlı Feribot İşletmeciliği AŞ`nin Genel Müdürü Bülent Şafak, Rekabet Kurumu`nun yaptığı son açıklamaya dikkat çekerek, açıklama ile İDO`nun sözleşmesinde hatlarla ilgili tekel hakkının olmadığının ortaya çıktığını söyledi. Şafak, “Özelleştirme bedelinin tamamen İDO`nun sahip olduğu 52 gemi satış bedeli ve 35 iskelenin 30 yıllık kullanım hakkı için ödendiği bir kez daha teyit edilmiş oldu” dedi. 
Eskihisar Tavşanlı arabalı vapur hattı seferlerini yakın bir zamanda başlatacak olan Negmar Grup bünyesindeki Narlı Feribot İşletmeciliği AŞ`nin Genel Müdürü Bülent Şafak, İDO`nun gürültüyle gerçekleri sakladığını ve kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını belirtti. Şafak, “Bizi gürültü oluşturarak vazgeçiremezler. Eskihisar Tavşanlı arasında üç yeni gemimizle 2-3 hafta içinde hizmete başlamayı planlıyoruz” dedi. 
Rekabet Kurumu`nun yaptığı son açıklamaya dikkat çeken Bülent Şafak, Rekabet Kurumu`nun açıklamasıyla İDO`nun sözleşmesinde hatlarla ilgili tekel hakkının olmadığının ortaya çıktığını ifade etti. Şafak, sözlerine şöyle devam etti:
 “Rekabet Kurumu`nun yaptığı açıklamayla özelleştirme bedelinin tamamen İDO`nun sahip olduğu 52 gemi satış bedeli ve 35 iskelenin 30 yıllık kullanım hakkı için ödendiği bir kez daha teyit edilmiş oldu. İDO ‘rakip hat kanunsuz` açıklamaları yapmasına rağmen ortaklarından birinin SPK`ya 07.03. 2012 tarihinde gönderdiği ve 8021 sayılı Türk Ticaret Sicil Gazetesi nüshasında yayınlanan izahnamenin 80. sayfasında Marmara Bölgesi`ndeki deniz taşımacılığına yeni oyuncular girebileceği ve rekabetin oluşabileceği belirtildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.” 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ