KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Nermin Tol’ün neden sesi çıkmıyor?
Nermin Tol’ün neden sesi çıkmıyor?
Güncel
24 Aralık 2012 Pazartesi 10:53
  • 2969
  • 14

Nermin Tol’ün neden sesi çıkmıyor?

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun danışmanlığını yapan ve aynı zamanda TEMA Vakfı İl Temsilcisi olan Nermin tol, çok sessiz.
Hangi konu da mı?
Tabi ki Maşukiye-Yanıkköy sınırında yapılacak taş ocağı konusunda.
Hatırlarsanız Nermin Tol, daha önce Yanıkköy`de çevrecilerin gerçekleştirdiği eyleme katılmış, kendisinin de taş ocağının açılmasına karşı olduğunu, hatta AKP`li milletvekili Zeki Aygün`ün de kendilerine destek verdiğini söylemişti. 
Tol`ün bu sözleri ‘Yanıkköylüler`e vekil desteği` şeklinde haber konusu olmuştu.
Tol, bu eylemde yaptığı açıklamada; “Son yıllarda ülkemizin dört bir yanında tanık olmaya başladığımız yanlış arazi yönetimi ve maden uygulamaları yüzünden bugün ormanlarımız tehdit altında. 
Bir yerde açılmak istenen maden ve ocakların bölgenin ekonomik, toplumsal ve ekolojik bütünlüğüne zarar verme riski varsa bu projelerden vazgeçilmeli. 
Vakit kaybetmeden bu yanlıştan dönülmesini istiyoruz. 
Hukuk sistemimizin arkasından dolanarak farklı yollarla bu projeyi bölge hayatına dayatmaya çalışmaya kimsenin hakkı yok” demişti. 
 
Ancak görüyoruz ki birileri Nermin Tol`ü bu işin dışında kalması için uyarmış.
Tol, konuyla ilgili ne birşey söylüyor ne de bir girişimde bulunuyor.
Tol`ün, TEMA Vakfı gibi bir kurumun ilimizdeki temsilcisi olarak böylesi bir doğa katliamına göz yumması, sessiz kalması bizim içimize oturdu, acaba doğanın katledilmesi Nermin Tol`ün de içine oturmuş mudur merak ediyoruz.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ