KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Neron yine sahnede
Neron yine sahnede
Güncel
20 Aralık 2010 Pazartesi 20:25
  • 3379
  • 1

Neron yine sahnede

Kuruşçeşme’nin Neron’u, iki hafta sonra yeniden ortaya çıktı ve bu kez de bir kamyonet, bir motosiklet ve içinde üç tane atın bulunduğu bir ahırı kül etti

Kuruçeşme`de kimliği belirlemeyen kişi veya kişiler tarafından önce araçlar, ardından da sahil kenarındaki balıkçı barınakları ateşe verilmişti. İki haftadır sesleri çıkmayan zanlılar, dün gece yine mesai yaptı. Saat 02.30 sıralarında Doğan Mahallesi 5. Sokak`ta park halinde bulunan Vedat Demirtaş`a ait 41 KF 540 plakalı kamyonet ile plakası olmayan Sait Aksu`ya ait motosiklet, ardından da Yeni Mahalle İnkılap Caddesi üzerinde yer alan Ahmet Kara`ya ait kömürlük ateşe verildi. Bununla da yetinmeyen Neron, 200 metre ilerideki bir ahırı yakarak, içindeki üç atı telef etti.
 

ARAÇLAR YAKILDI
Roma`yı yakan Neron gibi Kuruçeşme`de peş peşe yangınlar çıkaran kişi ya da kişiler, iki hafta önce bölgede bulunan farklı şahıslara ait birçok araç, iş yeri ve balıkçı barınağını ateşe vermişti. İki haftadır sesi çıkmayan Neron, gece geç saatlerde tekrar göründü. Neron, ilk olarak saat 02.30 sıralarında Doğan Mahallesi 5. Sokak`ta park halinde bulunan Vedat Demirtaş`a ait 41 KF 540 plakalı kamyonet ile plakası olmayan Sait Aksu`ya ait motosikleti ateşe verdi. Apartman sakinlerinin ihabarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.
 

ÜÇ AT TELEF OLDU
Yangın apartmanın yanında bulunan doğalgaz kutusuna sıçramadan itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürülürken, bu kez de Yeni Mahalle İnkılap Caddesi üzerinde bulunan Ahmet Kara`ya ait evin kapısındaki kömürlük ateşe verildi. Kömürlük çevredekiler tarafından söndürüldü. Neron aynı dakikalarda evin yaklaşık 200 metre ilerisinde bulunan hurdacılık yaparak geçimlerini sağlayan Nazmi Kirazoğlu, Mehmet Kuyumcu ile Salih Karataş`ın atlarının bulunduğu ahırı yakarak kayıplara karıştı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü ancak atların telef olmasını önleyemedi. Polis, hala Neron`u arıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ